x
Serwis używa ciasteczek (cookies) – plików zapisywanych na dysku, w celu zapamiętywania informacji o korzystaniu z serwisu przez użytkownika (więcej).
Użytkownik zawsze może skonfigurować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Pomiń menu
Zamek Królewski na Wawelu - STRONA GŁÓWNA
wyszukiwanie zaawansowane
pl en większy rozmiar czcionkiwersja dla słabowidzących
MenuWzgórze Wawelskie - plan

Zamek Królewski na Wawelu
Państwowe Zbiory Sztuki
31-001 Kraków, Wawel 5

centrala
tel. 12 422 51 55
zamek@wawel.org.pl

informacja turystyczna
tel. 12 422 51 55, wew. 219
informacja@wawel.org.pl

rezerwacja zwiedzania i usług przewodnickich
tel. 12 422 16 97
bot@wawel.org.pl

kontakt dla mediów
tel. 12 422 51 55
wew. 380, 341
pr@wawel.org.pl
Press room
przejdź na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Zamku Królewskiego na Wawelu
przejdź na stronę Esklepu Zamku Wawelskiego
Pobierz...

Archiwum wydarzeń

Podpisanie umowy z wykonawcą prac budowlanych

Powiększ -


Podpisanie umowy z wykonawcą prac budowlanych Projektu „Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu”.


W dniu 14 października Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki podpisał umowę z RDM Śródmieście Spółka z o.o. - wykonawcą prac dotyczących renowacji dziedzińca zewnętrznego.

"Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu" to realizowany przez Zamek Królewski na Wawelu projekt obejmujący przywrócenie właściwego stanu technicznego dziedzińca zewnętrznego oraz adaptację budynku nr. 9 na centrum promocji i informacji.

Projekt realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach XI Priorytetu Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, działanie 11.1. Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym. Kwota przyznanego dofinansowania z środków unijnych wynosi ponad 13 mln złotych (netto). Pozostałą kwotę, ponad 2 mln złotych( netto) zapewnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin realizacji projektu: 2009-2012


Fot. D. Błażewski
Powiększ -
Powiększ -
Powiększ -

Zakończenie Projektu

W latach 2009-2013 Zamek Królewski na Wawelu przeprowadził inwestycję pn. „Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu”. Przedmiotem projektu był remont, modernizacja i adaptacja budynku nr 9 na Centrum Promocji i Informacji oraz przywrócenie właściwego stanu technicznego dziedzińca zewnętrznego wraz z drogami dojazdowymi.
 

Koncert na zakończenie Projektu

Powiększ -

„Harnasie” Karola Szymanowskiego na Wawelu

Na zakończenie projektu, 18 maja 2013 r., odbył się koncert w niezwykłym wykonaniu: chóru, orkiestry oraz kapeli góralskiej i zespołu „Zakopower”.


Otwarcie Centrum Promocji i Informacji

Powiększ -
20 grudnia 2010 r. – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski otworzył nowe Centrum Promocji i Informacji na Wawelu.

Podpisanie umowy z wykonawcą prac w budynku nr 9

Powiększ -

Podpisanie umowy na "Adaptację pomieszczeń restauracji na Centrum Promocji i Informacji wraz z wykonaniem tarasów widokowych w budynku nr 9 na Zamku Królewskim na Wawelu".

Podpisanie umowy na realizację projektu

Powiększ -

Zamek Królewski na Wawelu - uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu „Renowacja dziedzińca zewnętrznego oraz adaptacja budynku na centrum promocji i informacji na Wawelu”.

strona głównado góry