x
Serwis używa ciasteczek (cookies) – plików zapisywanych na dysku, w celu zapamiętywania informacji o korzystaniu z serwisu przez użytkownika (więcej).
Użytkownik zawsze może skonfigurować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Pomiń menu
Zamek Królewski na Wawelu - STRONA GŁÓWNA
wyszukiwanie zaawansowane
pl en większy rozmiar czcionkiwersja dla słabowidzących
MenuWzgórze Wawelskie - plan

















Zamek Królewski na Wawelu
Państwowe Zbiory Sztuki
31-001 Kraków, Wawel 5

centrala
tel. 12 422 51 55
zamek@wawel.org.pl

informacja turystyczna
tel. 12 422 51 55, wew. 219
informacja@wawel.org.pl

rezerwacja zwiedzania i usług przewodnickich
tel. 12 422 16 97
bot@wawel.org.pl

kontakt dla mediów
tel. 12 422 51 55
wew. 380, 341
pr@wawel.org.pl
Press room
przejdź na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Zamku Królewskiego na Wawelu
przejdź na stronę Esklepu Zamku Wawelskiego
Pobierz...

Aktualności

Wizyta studyjna

W październiku 2015 r. Zamek Królewski na Wawelu wraz z Partnerem Projektu – NILU zorganizował Wizytę studyjną nr 2 w Polsce. Realizacja niżej wymienionych spotkań oraz warsztatów pozwoliła na wymianę wiedzy i informacji nt. kontroli, zarządzania i kształtowania warunków środowiskowych dla dziedzictwa kulturalnego – studium porównawcze Norwegia / Polska jako przygotowanie programu ochrony zespołu zamkowego w Pieskowej Skale. 
Program wizyty obejmował spotkania w takich obiektach jak:
 • Zamek Królewski na Wawelu- spotkanie nt. kontroli i zarządzania klimatem wewnętrznym w muzeum dla ochrony dziedzictwa ruchomego, w tym tkanin.
   
 • Muzeum Narodowe – spotkanie nt. metod badań nieniszczących.
   
 • Muzeum Historyczne - podziemna ekspozycja pod płytą Rynku Głównego, spotkanie nt. zachowania dziedzictwa archeologicznego w podziemnym rezerwacie muzealnym.
   
 • Kraków i wyjazd do Wieliczki – zabytkowa kopalnia soli – spotkanie dotyczące prezentacji problemów kształtowania klimatu wewnętrznego dla ochrony podziemnego dziedzictwa.
   
 • Wyjazd do drewnianych kościołów w Łopusznej Harklowej, Dębnie i Grywałdzie – spotkanie nt. ochrony obiektów drewnianych i kontroli klimatu wewnętrznego.
   
 • Zamki w Czorsztynie i Niedzicy - spotkanie nt. ochrony dziedzictwa architektonicznego w środowisku przyrodniczym, jednak naruszonym przez inwestycję hydrotechniczną.
 •  
 • Pieskowa Skała – zespół kaplicy zamkowej – warsztat podsumowujący wizytę.
Działania te pozwoliły na wymianę, dzielenie się, przekazywanie wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk dotyczących prowadzenia projektów międzynarodowych: zarządzania, finansowania i rozliczania a także podjęcie nowych  inicjatyw, które wzmocnią oraz pozwolą na rozszerzanie współpracy partnerskiej.

Zakończenie Projektu i otwarcie Zamku dla zwiedzających

Zamek Pieskowa Skała zaprasza zwiedzających od 28 kwietnia 2016.

Konferencja naukowa

Powiększ -
 Zapraszamy 5 kwietnia 2016 na konferencję naukową podsumowującą badania w zespole kaplicy zamkowej w Pieskowej Skale zrealizowane w ramach Projektu „Pieskowa Skała. Konserwacja architektury zamku i poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej”.

Zdjęcia z koncertu "Trzy kolory. Jedność w różnorodności"

Powiększ -
Na dziedzińcu zewnętrznym zamku Pieskowa Skała w dniu 15 sierpnia 2015 odbył się koncert promujący Projekt.

Koncert "Trzy kolory. Jedność w różnorodności"

Powiększ -
Zapraszamy do Pieskowej Skały - na dziedzińcu zewnętrznym zamku odbędzie się wieczorny koncert - 15 sierpnia 2015, godz. 20:00
Program koncertu przynosi utwory kompozytorów trzech narodowości: polskiej, rosyjskiej – o korzeniach tatarskich – i  norweskiej. Ukazuje oblicza trzech różnych kultur, złączonych wspólnotowym poczuciem duchowości i piękna, a zróżnicowanych w warstwie języka dźwiękowego, muzycznej narracji czy intonacji etnicznych. 

Podpisanie umowy o dofinansowanie

W dniu 7 maja 2014 w Zamku Królewskim na Wawelu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani dr Moniki Smoleń, Podsekretarza Stanu w MKiDN oraz dyrektorów krakowskich placówek kulturalnych, które są beneficjentami funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
strona głównado góry