x
Serwis używa ciasteczek (cookies) – plików zapisywanych na dysku, w celu zapamiętywania informacji o korzystaniu z serwisu przez użytkownika (więcej).
Użytkownik zawsze może skonfigurować cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Pomiń menu
Zamek Królewski na Wawelu - STRONA GŁÓWNA
wyszukiwanie zaawansowane
pl en większy rozmiar czcionkiwersja dla słabowidzących
MenuWzgórze Wawelskie - plan

















Zamek Królewski na Wawelu
Państwowe Zbiory Sztuki
31-001 Kraków, Wawel 5

centrala
tel. 12 422 51 55
zamek@wawel.org.pl

informacja turystyczna
tel. 12 422 51 55, wew. 219
informacja@wawel.org.pl

rezerwacja zwiedzania i usług przewodnickich
tel. 12 422 16 97
bot@wawel.org.pl

kontakt dla mediów
tel. 12 422 51 55
wew. 380, 341
pr@wawel.org.pl
Press room
przejdź na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Zamku Królewskiego na Wawelu
przejdź na stronę Esklepu Zamku Wawelskiego
Pobierz...

Spotkania dla seniorów

Wykłady poświęcone ekspozycjom stałym i czasowym, zwiedzanie wystaw – Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na cykl spotkań dla seniorów.
  • godz. 11.00, sale edukacyjne (budynek nr 7), udział bezpłatny
  • koordynacja: Marek Torba

PROGRAM NA ROK 2018

  • GRUPA POCZĄTKUJĄCA - I ROK
pula miejsc ograniczona – obowiązuje rezerwacja – w dniach 22-26 I 2018, w godz. od 9.00-12.00, 14.00-15.00, tel.12 422-51-55 w.290
BRAK MOŻLIWOŚCI REZERWACJI w późniejszym terminie chyba, że pula rezerwacji będzie niekompletna.
28 stycznia - Wawel Zaginiony, dr Beata Kwiatkowska-Kopka
25 lutego - Pieskowa Skała, Olgierd Mikołajski
18 marca - Katedra wawelska, Krzysztof Czyżewski
22 kwietnia - Skarbiec Koronny, Dariusz Nowacki
20 maja - Ogrody królewskie, Katarzyna Żółciak
21 października - Zbrojownia Koronna, Krzysztof Czyżewski

uwaga zmiany:
25 listopada - Lapidarium wawelskie - wykład dodatkowy - dr Beata Kwiatkowska-Kopka
15 XII - godz. 12.00 - Komnaty Reprezentacyjne, Jerzy T. Petrus
  • GRUPA ZAAWANSOWANA - II ROK
brak możliwości rezerwacji dla nowych uczestników – kontynuacja dla grupy I/2017

21 stycznia - Katedra wawelska, Krzysztof Czyżewski
4 lutego - Pracownia konserwacji malarstwa, Oliwia Buchwald-Zięcina
11 marca - Pracownia konserwacji tkanin, Karolina Szlęk, Jerzy Holc, Sławomir Korzeniowski (podział na 3 grupy: I grupa – godz. 9.00, II grupa – godz. 11.00, III grupa – godz. 13.00)
15 kwietnia - Dwór w Stryszowie, Justyna Żarnowska 
27 maja - Pieskowa Skała, Olgierd Mikołajski 
14 października - Arrasy Zygmunta Augusta, Magdalena Ozga
18 listopada - Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach wawelskich, dr Joanna Winiewicz-Wolska
  • GRUPA ZAAWANSOWANA - III ROK
brak możliwości rezerwacji dla nowych uczestników – kontynuacja dla grupy II/2017

14 stycznia - Kaplica Zygmuntowska, Krzysztof Czyżewski
11 lutego - zwiedzanie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich (II piętro Zamku); oprowadzają: Marek Torba
4 marca - Wawelscy ofiarodawcy i kolekcjonerzy, Anna Petrus
8 kwietnia - Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach wawelskich, dr Joanna Winiewicz-Wolska
13 maja - Gabinet Holenderski na Wawelu, dr Joanna Winiewicz-Wolska (podział na 3 grupy: I grupa - godz. 10.00,II grupa - godz. 11.00, III grupa - godz. 12.00)
10 czerwca - Archeologia Wawelu – Wawel obronny, dr Janusz Firlet
7 października - Międzywojenny Wawel – od Dunikowskiego do Kowarskiego, Agnieszka Janczyk
28 października - Prywatne Apartamenty Królewskie – zwiedzanie, Marek Torba (podział na 3 grupy: I grupa - godz. 10.15, II grupa - godz. 11.30, III grupa - godz. 12.45)
2 grudnia - Lapidarium wawelskie, dr Beata Kwiatkowska-Kopka
strona głównado góry