Wawel wirtualny

Zwiedzaj muzeum wirtualnie.

#przezdziurkęodklucza


Opowieści muzealne online. W krótkich filmikach pokazujemy co dzieje się w muzeum, jakie prace trwają w wawelskich ogrodach, a o zbiorach opowiadają nasi kustosze.

Czas na Wawel

Przed Wami: serial „Wawel. Królestwo odkryte” z udziałem Krystyny Czubówny, poradnik dla małych i dużych „Przez Zamek do Domu”, gra komputerowa, wirtualne zwiedzanie, lekcje i warsztaty on-line.


Program "Kultura Dostępna". Online

Blog edukacyjny


Gra edukacyjna online

Wystawy


Wszystkie arrasy króla


Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie


Skarbiec


Rezerwat bazyliki św. Gereona


Nowoczesne wnętrza. Obiekty nigdy nie pokazywane szerokiej publiczności. Ikona polskiego dizajnu lat sześćdziesiątych. Nieznane oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu zobaczymy na wystawie "Wawel. Prosta rzecz" ukazującej cenne projekty mebli i aranżacji Mariana Sigmunda.

Wystawa onlineNowoczesne wnętrza. Obiekty nigdy nie pokazywane szerokiej publiczności. Ikona polskiego dizajnu lat sześćdziesiątych. Nieznane oblicze Zamku Królewskiego na Wawelu zobaczymy na wystawie "Wawel. Prosta rzecz" ukazującej cenne projekty mebli i aranżacji Mariana Sigmunda.

Słuchowisko "Krótkie spięcie"

Jedna z komnat zamkowych staje się sceną, na której bohaterowie kręconej przez Reżysera reklamy spotykają postacie z wawelskich legend – Smoka, Stańczyka i Głowę wawelską.

Kolekcja Lanckorońskich i sale Zamku - virtual visit

Czas eksperta

Zapraszamy na dłuższe filmy z cyklu „Czas eksperta”, w którym znakomici specjaliści przedstawią wybrane zagadnienia artystyczne i historyczne.

O zamkowym dachu
Wawel Zaginiony
Kościół św. Gereona i kaplica św. Marii Egipcjanki

Pieskowa Skała