Aby zwiedzić wszystkie nasze wystawy i ekspozycje, trzeba spędzić na Wawelu dwa dni. Jeśli chcesz zobaczyć unikatowe eksponaty, a także poczuć niezwykłą atmosferę serca Krakowa – ta trasa jest właśnie dla Ciebie.

Wawel zmienia się dla Was. Także dla tych, którzy cenią sobie kontakt ze sztuką, lecz zabiegani – nie mają dość czasu, by pozostać w muzeum dłużej. To z myślą o Was zespół wawelskich kustoszy wybrał najciekawsze miejsca i najważniejsze obiekty z naszych zbiorów. Teraz, prowadzeni przez przewodnika, możecie je wszystkie zobaczyć w niespełna półtorej godziny.

Nowa trasa "Wawel Najcenniejsze" wiedzie przez wystawę arrasów na I i II piętrze Zamku, "Skarbiec Koronny i Zbrojownię", ekspozycję "Sztuka Wschodu: z namiotami tureckimi, a także rezerwaty: "Wawel Zaginiony" i "Kościół Świętego Gereona". Zwiedzający prowadzeni są przejściami na co dzień niedostępnymi, mają też okazję zobaczyć dzieła sztuki współczesnej, w tym rzeźby Xawerego Dunikowskiego. Trasę mogą zakończyć indywidualnym zwiedzaniem multimedialnej ekspozycji "Wawel Odzyskany".
  • trasa z przewodnikiem
  • czas zwiedzania ~160 min., obejmuje większość komnat zamkowych, rezerwaty i inne wybrane miejsca
  • bilety: 90 PLN normalny / 60 PLN ulgowy

po wejściu na stronę e-sprzedaży proszę wybrać dogodny dzień, następnie godzinę zwiedzania
  • trasa niedostępna dla dzieci do lat 7
  • trasa prowadzi przez liczne schody i ciasne przejścia, nie rekomendujemy jej osobom z trudnościami ruchowymi; nie jest możliwy przejazd wózkiem inwalidzkim
  • wystawa "Wawel Odzyskany" czynna: w poniedziałki, soboty, niedziele