A gdyby tak po godzinach? Po pracy? Zostawić za sobą kolejny dzień codziennych zawodowych trosk, wyzwań i wyrwać się na chwilę z wszechogarniającego pędu, by … świadomie zatrzymać się. Z pełną nie-egoistyczną uważnością skupić się tylko na sobie i odetchnąć… Powrócić do siebie, zrelaksować się i dać się zainspirować i zachwycić, …a wszystko to w absolutnie unikalnym, wyjątkowym, niepowtarzalnym miejscu w samym środku serca i duszy Krakowa?

Daj się zaskoczyć! Porzuć wszelkie przesądy i utarte poglądy i wyrusz z nami w absolutnie niezwykłą przygodę. Zamek Królewski na Wawelu, Wawel nieoczywisty, Wawel zupełnie inny niż go do tej pory znacie: WAWEL PO GODZINACH.

W wybrane środy będziemy oferować możliwość poznania Wawelu od zupełnie nieznanej dotychczas strony. Tematy zwiedzania i miejsca będą się zmieniać.

Serdecznie zapraszamy! Daj się zainspirować!

Sekrety Baszty Złodziejskiej

Kontynuujemy naszą kameralną i wyjątkową podróż po nieoczywistych miejscach na Wawelu. Znów chcemy Was zaskoczyć! Tym razem zapraszamy do zupełnie niedostępnego na co dzień miejsca, którego nazwa brzmi groźnie... Zapraszamy do Baszty Złodziejskiej, przestrzeni w której cały czas odsłaniają się kolejne karty naszej historii, skrywającej tajemnice podziemnego lochu, emocji, ale i miejsca, gdzie przechowuje się przedmioty wytwarzane przez ludzi na przestrzeni wieków, użytkowane, gubione, wyrzucane tu na Wawelu. Odkopane przez archeologów otrzymały nowe życie, bo „każdy metr sześcienny ziemi wawelskiej jest zabytkiem i źródłem historycznym” – jest na wagę złota.

W towarzystwie naszych Pracowników, w tym przede wszystkim pani Jolanty Lasek, reprezentantki Działu Badań Archeologicznych, zabierzemy Was w podróż w czasie – przyjrzymy się ceramice łużyckiej, przez średniowieczne mury zobaczymy „Renesansowe dachy Wawelu” i tu zatrzymamy się dłużej, by podziwiać piękno tęczowych dachówek i poznać ich historię.

Potem przeniesiemy się w świat fajek XVII–XX w., a z najwyższej kondygnacji baszty będziemy mogli podziwiać widoki z 20… okienek tuż pod dachem wieży. Nad nami już tylko flaga trzepocąca na wietrze.

Być może uda nam się zobaczyć sokoły krążące nad Wawelem, ale to już zupełnie inna historia…
Podczas spotkania, już tradycyjnie, zadbamy o niespodzianki i niezapomniane wrażenia!
  • bilety 50 zł
  • sprzedaż online na określone godziny, linki podajemy na tydzień przed terminem zwiedzania