miejsce zbiórki: oznaczone stanowisko w przestrzeni wystawy „A może coś innego? Współczesność na Wawelu”
wstęp: w cenie biletu na wystawę
Zapraszamy do udziału w akcji „Porozmawiajmy o sztuce”. Spotkania na wystawie będą miały bardziej swobodną formułę niż klasyczne oprowadzanie czy wykład. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli poświęcić czas na spokojne, uważne przyglądanie się dziełom w towarzystwie naszych edukatorów, którzy będą pełnić rolę asystentów – łączników między sztuką a odbiorcą. Spotkania zachęcają do odkrywania, analizowania, obserwacji i zadawania pytań. Cykl ma charakter interaktywny – każdy uczestnik decyduje, jak chce się angażować, co przyciąga jego uwagę i jakie pytania wywołuje w kontakcie z dziełem. Wstęp w cenie biletu, do akcji można dołączyć w dowolnym momencie jej trwania.
Prowadzenie:
Onufry Damek – teatrolog, miłośnik historii teatru, w szczególności twórczości Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Kantora oraz Sarah Kane. Edukator w Zamku Królewskim na Wawelu.
Jagoda Wójcicka – edukatorka muzealna, kuratorka i asystentka Działu Wystaw w Żydowskim Muzeum Galicja. Absolwentka studium muzealniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka historii mody, jej szerokie zainteresowania obejmują także prawną ochronę dóbr kultury oraz dziedzictwa.