Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

Aktualności

METAMORFOZA Zamku Królewskiego na Wawelu

Nowy Zamek i Nowy Skarbiec Koronny

W sezonie 2021/2022 Zamek Królewski na Wawelu przejdzie znaczącą metamorfozę. Z myślą o Zwiedzających, spełniając i odpowiadając na Ich oczekiwania, a także dbając o bezpieczeństwo i komfort zwiedzania, pracujemy nad nową odsłoną ekspozycji w królewskich wnętrzach.

Zmieni się jednak nie tyle historyczny wystrój Zamku, a przede wszystkim sposób prezentacji cennych zabytków, m.in. w prywatnych apartamentach królewskich. Metamorfoza Wawelu oznacza dla publiczności nowe spojrzenie na wyjątkową kolekcję i niezapomniane doświadczenie w kontakcie ze sztuką i historią, na które warto czekać do początku lipca 2022 roku, kiedy to zobaczymy m.in. w nowej aranżacji imponującą stałą ekspozycję – Nowy Skarbiec Koronny.

W oczekiwaniu na efekty zamkowej metamorfozy, zachęcamy do zapoznania się z nowym planem wystaw stałych, a także do śledzenia zachodzących w nim zmian.
Pragniemy dziś również gorąco zaprosić Zwiedzających na nowe wystawy czasowe, których nie zabraknie w tym i kolejnym roku.
Wśród ciekawych pokazów na uwagę zasługują ekspozycje: „Nie tylko Bruegel i Rubens. Malarstwo Niderlandów na Wawelu” czynna od 30 listopada 2021 roku, a także „Andrzej Radwański. Malarz krakowski” od 11 lutego 2022, którego pokażemy w zupełnie nowej, nieznanej przestrzeni Zamku.

Zapraszamy do odwiedzin Zamku, który był, jest i zawsze będzie otwarty. Dla wszystkich.

Dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ
Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu

W załączonym pliku prezentujemy harmonogram wystaw, które będą czynne od 1 listopada 2021 do 28 lutego 2022. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie z informacjami dla zwiedzających.