UWAGA - CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI WYSTAW

Materiały prasowe

Pokaż:
Wyczółkowski odnaleziony Bieżące
Pokaz prac młodopolskiego mistrza z wawelskich zbiorów
Wyjątkowa Noc Muzeów na Wawelu Bieżące
Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na Noc Muzeów 2022. Hasłem wawelskiej odsłony tego wydarzenia, które odbędzie się w piątek, 13 maja, jest „Moc Ukrainy”.
Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu Bieżące
Wystawa plenerowa w Ogrodach Królewskich

Losy wzgórza wawelskiego oraz wawelskiego smoka są nierozerwalnie splecione od czasu, gdy na przełomie XII i XIII wieku w Kronice polskiej Wincenty Kadłubek spisał legendę o potworze całożercy, mającym mieszkać w jaskini u stóp wzgórza.
Ryciny Caraglia w zbiorach wawelskich Bieżące
Zbiory Zamku Królewskiego na Wawelu wzbogaciły się o cenne ryciny oraz plakietę autorstwa jednego z najwybitniejszych rytowników i złotników europejskiego renesansu Giana Giacoma Caraglia, który był blisko związany z dworem Zygmunta Augusta.
Zmiany w zwiedzaniu Wawelu Bieżące
Zamek Królewski na Wawelu przechodzi w tym roku wielką metamorfozę.
Wyjątkowy eksponat Bieżące
W zbiorach wawelskich znajduje się wyjątkowy eksponat, niezwykle ważny dla historii Ukrainy. Jest to miecz hetmana Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego, uważany za dar królewicza Władysława Zygmunta Wazy, późniejszego króla Władysława IV.
Pradzieje wracają na Wawel Bieżące
Najstarsze wawelskie zabytki archeologiczne powracają na wystawę po przeszło 60 latach. Odnalezione na wawelskim wzgórzu eksponaty, datowane na okres pradziejowy, będzie można oglądać już od 26 lutego na nowej ekspozycji „Pradzieje Wawelu”, stanowiącej uzupełnienie wystawy „Wawel Zaginiony”.
Nowe arcydzieła na Wawelu. Brueghel i Heda Bieżące
Zamek Królewski na Wawelu wzbogacił swoją kolekcję malarstwa o dwa wybitne dzieła sztuki europejskiej.
Zapomniany mistrz baroku. Wystawa rysunków Andrzeja Radwańskiego na Wawelu Bieżące
Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na wystawę "Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański (1711–1762)" poświęconą pracom jednego z najważniejszych malarzy krakowskich XVIII wieku.
Wystawa czasowa "Nie tylko Bruegel i Rubens. Malarstwo Niderlandów na Wawelu" Bieżące
Obrazy ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wystawa w salach drugiego piętra Zamku Królewskiego na Wawelu to szeroka panorama twórczości artystycznej w czasach Pietera Bruegla i Pietera Paula Rubensa.