11 XI czynne wyłącznie: Wawel Odzyskany oraz Lapidarium | Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Blog Edukacyjny

Inspiracje / Karty pracy
Zamek Królewski na Wawelu 09.05.2020 godz. 13:29

Dla Nauczycieli: Św. Stanisław

Po męczeńskiej śmierci sława świętości Stanisława rozchodziła się szybko po całej Polsce i poza jej granicami...

Po męczeńskiej śmierci sława świętości Stanisława rozchodziła się szybko po całej Polsce i poza jej granicami. Tragiczne wydarzenia z roku 1079 już na zawsze wpisały się w świadomość narodu i po dziś dzień powracają pytania, rozterki kierowane przez współczesnych, do dwóch bohaterów tamtego czasu: nieszczęsnego króla Bolesława II Szczodrego, zwanego też – nie bez przyczyny – Śmiałym, i do św. biskupa krakowskiego, męczennika, patrona Polski, tak okrutnie zamordowanego. Jak było to możliwe, jak mogło dojść do tak przejmującego finału zatargu - pozostaje wciąż niejasne.

 

Pliki do pobrania

Komentarze

Alina
10.05.2020
Bardzo ciekawe materiały o św. Stanisławie. Dziękuję.
Adam
09.05.2020
Gratulacje i wyrazy uznania dla profesjonalnego opracowania w przystępnej formie dla uczniów. Dobrze, że forma jest krótka a treść rzetelna i ciekawie podana. Bardzo wartościowa pomoc dydaktyczna co doceniam jako nauczyciel historii. Dobrze się stało, że tak prestiżowa placówka jak Wawel - pierwsze muzeum Rzeczpospolitej - sięgnęło po tak nowoczesne środki przekazu. Zachęcam też do publikowania krótkich klipów filmowych (30-60 sekund) ilustrujących kolejne wpisy narzędziownika. Życzę wytrwania w tej pracy i dalszego rozwijania tego projektu.
Adam
09.05.2020
Wyrazy uznania dla Wawelu i jego pracowników. Znakomity materiał edukacyjny. Jako historyk gratuluję pomysłu. Mam nadzieję, że projekt narzędziownika będzie nadal kontynuowany i rozwijany. Szczególnie ważne by uczniowie i wszyscy zainteresowani tematem znajdowali w zwartej formie rzetelne wiadomości podawane przez instytucję o Waszym autorytecie. W końcu Wawel to pierwsze muzeum Rzeczpospolitej . Słowa uznania za komunikatywny język trafiający do młodego odbiorcy. Powodzenia i mam nadzieję, że szybko cdn.... :))
Wpisz treść wiadomości
Wpisz swoje imię i nazwisko
Podaj prawidłowy e-mail
T_FORM_ERROR_RATE
Zaznacz to pole
DODAJ KOMENTARZ

Gabinet Porcelanowy

04.11.2024 godz. 11:00
Czym jest porcelana? Czy skrywa jakieś tajemnice? Do czego służyła królom? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie, rozwiązując zadania z kart pracy poświęconym wystawom Wspaniałość rokoka. Miśnieńskie figurki porcelanowe Johanna Joachima Kaendlera i Gabinet Porcelanowy.

Emocje - rekonstrukcja

19.07.2024 godz. 12:00
Zapraszamy dzieci do nauki i zabawy z nową kartą pracy stworzoną do wystawy "Emocje. Lwowska rzeźba rokokowa".

Wawel Wyspiańskiego

17.04.2024 godz. 11:30
Zapraszamy do zapoznania się z kartami pracy dotyczącymi wystawy "Wawel Wyspiańskiego".

Mistrzowie włoskiego renesansu

05.01.2024 godz. 10:00
Z okazji nowej wystawy czasowej "Mistrzowie włoskiego renesansu. Bellini, Tycjan, Bassano" zapraszamy do zapoznania się z kartą pracy. Koniecznie zabierzcie ją ze sobą na zwiedzanie!
Zobacz wszystkie