Oficjalna sprzedaż biletów - bilety.wawel.krakow.pl

Blog Edukacyjny

/ Posłuchaj
Dürer i Holbein na Wawelu,dr Joanna Winiewicz-Wolska,podcast
Zamek Królewski na Wawelu 07.01.2026

Dürer i Holbein na Wawelu

W podcaście kuratorka wystawy, dr Joanna Winiewicz-Wolska z Działu Malarstwa, przybliży artystyczne światy mistrzów i opowie, dlaczego warto zobaczyć te arcydzieła na własne oczy (i uszy!).
Zanurz się w niezwykły świat portretów dwóch gigantów północnego renesansu – Albrechta Dürera i Hansa Holbeina młodszego – których dzieła po raz pierwszy w historii pojawiły się w Polsce w wyjątkowej ekspozycji na Zamku Królewskim na Wawelu. To nie tylko okazja, by poznać fascynujące historie kryjące się za ich najsłynniejszymi obrazami, ale też szansa, by zrozumieć, jak w portrecie można „namalować duszę” człowieka.

Komentarze

Wpisz treść wiadomości
Wpisz swoje imię i nazwisko
Podaj prawidłowy e-mail
T_FORM_ERROR_RATE
Zaznacz to pole
DODAJ KOMENTARZ

Abakanowicz. Bez reguł

02.01.2026
W 2025 roku mieliśmy przyjemność prezentować dwie wystawy poświęcone Magdalenie Abakanowicz. Eksponowaliśmy rzeźby w Ogrodach Królewskich oraz abakany zestawione z arrasami w Sali Senatorskiej. Zapraszamy do wysłuchania opowieści kuratorek dr Bogumiły Wiśniewskiej i Natalii Koziary-Ochęduszki o artystce, jej dziełach i recepcji twórczości.

Współczesność na Wawelu

18.12.2025
Czy Wawel ma w swoich zbiorach dzieła współczesne? O tym dowiecie się słuchając opowieści kuratorki wystawy, Lidii Brzyskiej z Działu Badań Dziejów Wawelu.

Wawel na dawnej pocztówce

01.10.2025
O wystawie czasowej "Wawel na dawnej pocztówce" opowiada kuratorka Katarzyna Pająk z Archiwum Zamku Królewskiego na Wawelu.

Elegie. Łukasz Stokłosa

02.06.2025
Zapraszamy do wysłuchania podcastu do wystawy "Elegie. Łukasz Stokłosa".
Zobacz wszystkie