Gra terenowa

dla grup rodzinnych i uczestników indywidualnych oraz dla szkół
na czarnym tle ozdobne złociste okucie do zamka meblowego
Graj zwiedzając !
Zapraszamy grupy szkolne, dzieci i rodziców oraz uczestników indywidualnych do aktywnego wypoczynku. Podczas gry muzealnej odkryjecie tajemnice zamku i wzgórza wawelskiego. Ta forma zwiedzania umożliwi Wam inne niż zazwyczaj zapoznanie się z muzealną ekspozycją - z kartami do gry odszukacie wybrane obiekty, przyjrzycie się szczegółom, będziecie rozwiązywać zadania i zagadki, przybliżające zagadnienia związane z historią wzgórza i jego mieszkańców.

Wiosna z grą terenową „Klucz do Skarbca”

Weź udział w grze! Przejdź trasę dziedzińca zewnętrznego i arkadowego, aby odszukać wyburzone w XIX wieku średniowieczne budowle zamku dolnego i odnaleźć ślady gotyckiego zamku króla Kazimierza Wielkiego. Udaj się do wybranych wnętrz zamkowych na I i II piętrze komnat w poszukiwaniu pamiątek po polskich władcach. Jeśli wykażesz się wiedzą i rozwiążesz wszystkie zadania, drzwi do Skarbca Koronnego staną przed Tobą otworem i będziesz mógł zwiedzić wyjątkową ekspozycję, powiększoną o nowe sale. Rozpoczniesz kolejną podróż śladami zgromadzonych w Skarbcu bezcennych polskich pamiątek po królach i możnych rodach, zasłużonych dla polskiej kultury.

Trasa gry: dziedziniec zewnętrzny, dziedziniec arkadowy, wybrane sale Prywatnych Apartamentów Królewskich i Reprezentacyjnych Komnat Królewskich.

Przygotowaliśmy dwa typy rozrgywek: dla grup szkolnych (od klasy IV SP) oraz dla grup rodzinnych i uczestników indywidualnych.
Rozgrywki odbywają się w dniach: 
16-18 V 2023; 1-2 VI 2023; 3-4 VI 2023, 6-7 VI 2023, 9-11 VI 2023
 • godziny rozpoczęcia gry: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40, 13:00
 • czas trwania gry: 90 minut, o godzinie przystąpienia do gry uczestnicy decydują indywidualnie, zgodnie z harmonogramem; zakończenie gry o 14:30
 • po zakończeniu gry uczestnicy zwiedzają Skarbiec Koronny, obowiązuje godzina wejścia podana na bilecie online, czas zwiedzania: max. 60 min
 • opłata za udział: 50 zł – bilet grupowy (liczebność grupy: maksymalnie 5 osób), sprzedaż online
  po kliknięciu w link należy wybrać "zajęcia edukacyjne" Zamku Królewskiego na Wawelu
  bilety na 1 VI
  bilety na 2 VI
  bilety na 3 VI
  bilety na 4 VI
  bilety na 6 VI
  bilety na 7 VI
  bilety na 9 VI
  bilety na 10 VI
  bilety na 11 VI
 
Informacje organizacyjne
Każda grupa przed rozpoczęciem gry zgłasza się z biletem na dziedzińcu zewnętrznym koło skarbonki przed bud. nr 5. Tam edukator udziela wszelkich potrzebnych informacji organizacyjnych i przekazuje bezpłatny egzemplarz gry z zadaniami (1 książeczka na grupę pięcioosobową). Zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zadań.

Koncepcja i nadzór merytoryczny: R. Adamczak, G. Multan, B. Litewka / Dział Edukacji

Podczas gry, w wybrane dni będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo
Na zdjęciach uczestnicy gry "Klucz do Skarbca" (2 VII 2022)