Królewskie Mikołajki na Wawelu

3–5 grudnia 2022
mężczyzna w czerwonej szacie obszytej białym futrem i złotej czapce idzie przez krużganki wawelskiego zamku
Takiego pomocnika święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów w dniach od 3 do 5 grudnia.

Król wraz ze swoim dworem przygotował na te dni moc atrakcji. Będą prezenty i to nie byle jakie. Pomocnik Mikołaja przygotował aż cztery rodzaje podarunków – każdy związany z wawelską historią. Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego.

To co dokładnie znajduje się w paczkach owiane jest tajemnicą, której strzeże cały wawelski dwór. Każde dziecko otrzyma prezent, ale pod jednym warunkiem. Wykona królewską ozdobę świąteczną, którą później powiesi na swojej domowej choince albo postawi tuż obok pamiątkowego zdjęcia z tegorocznym pomocnikiem Mikołaja, królem Zygmuntem Starym.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6–13 lat:
  • czas trwania: 10:00–16:00 
    uwaga: między 12:45 a 13:15 Mikołaj ma przerwę :)
  • miejsce: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (3, 4 grudnia); Strefa Mistrzów (5 grudnia)
  • UWAGA – NIE MA JUŻ MOŻLIWOŚCI REZERWACJI
    osoby, które zarezerwowały miejsce otrzymają potwierdzenie mailowe do dnia 29 XII, do godz. 15.00
  • ilość miejsc jest ograniczona
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Kraków Wspólnie – Integracja, który jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.
logo wspolnielogo UNICEFlogo MIasta KrakówLogo Internationaler Bund Polska
Akcję wspiera
logotyp Wawel SAlogotyp firmy Faber Castel