Sztuka Wschodu nieczynna do odwołania.

Spotkania dla Seniorów

prelekcje, zwiedzanie ekspozycji stałych
Podczas spotkań seniorzy pogłębiają wiedzę dotyczącą wawelskich zbiorów, poznają pracownie konserwatorskie oraz oddziały: Zamek Pieskowa Skała i Dwór w Stryszowie.
Spotkania prowadzą pracownicy Zamku Królewskiego na Wawelu

podział uczestników na trzy grupy: 
Grupa I - uczestnicy bieżącego roku kalendarzowego, obowiązuje rezerwacja: tel. 12 422-51-55 wew. 290, poniedziałek-piątek: 9.00-12.00, 14.00-15.00; zgłoszenia przyjmowane od poniedziałku poprzedzającego spotkanie
uwaga - grupa skompletowana - brak wolnych miejsc

Grupa II - kontynuacja spotkań grupy I z poprzedniego roku, brak możliwości rezerwacji dla nowych uczestników

Grupa III - kontynuacja spotkań grupy II z poprzedniego roku, brak możliwości rezerwacji dla nowych uczestników

  • udział bezpłatny
  • terminy: styczeń-czerwiec, wrzesień-grudzień
  • niedziele, godz. 11.00
  • miejsce: Centrum Wystawowo-Konferencyjne lub w sale budynku nr 7 - ostateczna lokalizacja będzie podana na tydzień przed każdym wydarzeniem

Program 2020

KOMUNIKAT: DO 20 WRZEŚNIA 2020 WSZYSTKIE SPOTKANIA SĄ ODWOŁANE

Grupa Początkująca I rok
grupa skompletowana - brak wolnych miejsc

niedziela, godz. 11.00
  • 9 lutego Komnaty Reprezentacyjne II piętra, Jerzy T. Petrus
  • 22 marca Pieskowa Skała, Olgierd Mikołajski
  • 19 kwietnia Skarbiec Koronny, Dariusz Nowacki
  • 31 maja Ogrody królewskie, Katarzyna Żółciak
  • 28 czerwca Wawel w sztuce polskiej XIX i XX wieku. Widoki – wizje – projekty, Agnieszka Janczyk
  • 27 września Katedra Wawelska, Krzysztof Czyżewski
  • 25 października Zbrojownia Koronna, Krzysztof Czyżewski
  • 29 listopada Wawel Zaginiony, dr Beata Kwiatkowska-Kopka

Grupa Zawansowana II rok

godz. 11.00
  • 12 stycznia Arrasy Zygmunta Augusta, Magdalena Ozga
  • 15 lutego (sobota) Pracownia konserwacji malarstwa, dr Oliwia Buchwald-Zięcina
  • 15 marca Pracownia konserwacji tkanin, Jerzy Holc i Sławomir Korzeniowski
    podział na 3 grupy: I grupa - godz. 9.00,II grupa - godz. 11.00, III grupa - godz. 13.00
  • 26 kwietnia Kaplica Zygmuntowska, Krzysztof Czyżewski
  • 24 maja Dwór w Stryszowie, Justyna Żarnowska
  • 21 czerwca Tkaniny ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu, Magdalena Ozga
  • 18 października Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach wawelskich, dr Joanna Winiewicz-Wolska
  • 8 listopada Wawel w sztuce polskiej XIX i XX wieku. Widoki – wizje – projekty, Agnieszka Janczyk
  • 22 listopada Gabinet Holenderski na Wawelu, dr Joanna Winiewicz-Wolska
    kontynuacja wykładu z 18 października; podział na 4 grupy: I grupa - godz. 10.15, II grupa - godz. 10.50, III grupa - godz. 11.30, IV grupa godz.12.15

Grupa Zawansowana III rok

godz. 11.00
  • 19 stycznia Wawelscy ofiarodawcy i kolekcjonerzy, Anna Petrus
  • 1 marca Kolekcja Lanckorońskich, cz. I, dr Joanna Winiewicz-Wolska
  • 5 kwietnia Kolekcja Lanckorońskich, cz, II – Gabinet Włoski, dr Joanna Winiewicz-Wolska
    kontynuacja wykładu z 1 marca; podział na 4 grupy: I grupa - godz. 10.15, II grupa - godz. 10.50, III grupa - godz. 11.30, IV grupa godz.12.15
  • 10 maja Archeologia Wawelu – Wawel obronny, dr Janusz Firlet
  • 11 października Międzywojenny Wawel – od Dunikowskiego do Kowarskiego, Agnieszka Janczyk
  • 8 listopada Zwiedzanie Prywatnych Apartamentów Królewskich, oprowadza Marek Torba
    podział na 3 grupy: I grupa - godz. 10.15, II grupa - godz. 11.35, III grupa - godz. 12.55
  • 13 grudnia Wawel w sztuce polskiej XIX i XX wieku. Widoki – wizje – projekty, Agnieszka Janczyk