Zapraszamy do Ogrodów Królewskich, które podczas Święta Krakowskiej Rodziny staną się dla każdej rodziny przestrzenią pełną pomysłów. Nie zabraknie dobrej zabawy, ale też cennych wskazówek, w jaki sposób możemy chronić naturę i wykorzystywać przedmioty codziennego użytku dając im nowy wygląd i funkcje.
27 maja, godzina 11:00–15:00
dla kogo: rodziny z dziećmi
miejsce: Ogrody Królewskie (w przypadku złej pogody: krużganki dziedzińca arkadowego)
wydarzenie otwarte, nie obowiązuje rezerwacja biletów, ale wymagany jest zakup biletu wstępu do Ogrodów Królewskich (normalny 7 zł, ulgowy 3 zł), bilety w kasach lub online po wejściu na stronę ebiletu należy najpierw wybrać dzień 27 maja, a następnie: Zamek Królewski na Wawelu – "zwiedzanie" – Ogrody Królewskie
Prowadzi: Patrycja Mizera Absolwentka kierunków historia sztuki i sztuka ogrodowa, florystka i edukatorka współpracująca z Działem Edukacji Zamku Królewskiego na Wawelu. Od wielu lat związana z ogrodem dworku Rydlówka, któremu przywraca historyczny wygląd. Prowadziła zajęcia edukacyjne o tematyce florystycznej na Wawelu, oddziale Muzeum Historycznego oraz szkołach.
Emocje. Przystrój!
Emocje są naszymi towarzyszkami każdego dnia. Codziennie – w klasie, podczas spotkania ze znajomymi, przy rodzinnym stole – mogą zdarzać się sytuacje pełne radości, zaciekawienia, złości, smutku. Ciekawe jak artyści ukazywali emocje w swoich dziełach? W dziełach Johanna Georga Pinsla, lwowskiego rzeźbiarza, pofałdowane i rozwiane szaty postaci świętych podkreślają ich silne emocje. Na warsztatach organizowanych w ramach wystawy Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa spróbujemy – dosłownie – „ubrać” emocje. Użyjemy do tego szat i manekinów i zastanowimy się, jak za pomocą ubioru można wyrazić i pokazać uczucia.
27 maja, godzina: 11:00–15:00
dla kogo: rodziny z dziećmi
miejsce: krużganki dziedzińca arkadowego
miejsce zbiórki: dziedziniec arkadowy przy wejściu na klatkę senatorską
wydarzenia otwarte nie obowiązuje rezerwacja biletów
prowadzi: Barbara Mateja Artystka, pedagożka, nauczycielka Montessori i edukatorka na Wawelu. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2018 roku ukończyła scenografię. Stypendystka MKiDN na rok 2023 w kategoriach Animacja i Edukacja kulturalna. Oprócz rzemiosła w rodzaju tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej, uprawia szlachetne techniki fotograficzne.