Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

3 x N czyli najcenniejsze, najpiękniejsze, najciekawsze

Dla młodzieży i dorosłych , Dla rodzin z dziećmi , Gra terenowa
infografika
Zapraszamy rodziny, uczestników indywidualnych oraz grupy szkolne do udziału w grze terenowej!  
Zamek Królewski na Wawelu to wyjątkowe miejsce skrywające równie wyjątkowe przedmioty, których historia niejednokrotnie nas zadziwia. Tym razem wyruszycie w podróż po zamkowych ekspozycjach i odkryjecie najcenniejsze, najpiękniejsze i najciekawsze skarby w wawelskich zbiorach! Stańcie oko w oko z portretem Władysława Zygmunta Wazy, podziwiajcie „Anioła” pędzla Simona Martiniego, podumajcie przy Szczerbcu o polskich koronacjach, zajrzyjcie do sypialni prezydenta Mościckiego i odnajdźcie miejsce, gdzie król piechotą chodził. Podążajcie niczym po nitce do królewskich arrasów i rozszyfrujcie umieszczone na nich znaki. Zachowajcie czujność, gdyż na końcu czekają na odkrycie wawelskie lochy!  
  • uwaga: zalecamy aby w grze uczestniczyły dzieci od 10 roku życia (minimum 8–9 lat; dzieci od 3–6 lat uczestniczą w grze na odpowiedzialność dorosłych
  • trasa gry: Prywatne Apartamenty Królewskie, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie,  Skarbiec Koronny, Zbrojownia, dziedziniec zewnętrzny.  
  • godziny rozpoczęcia gry: 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00  
  • czas trwania gry wynosi 120 minut 
  • opłata za udział: 50 zł – bilet grupowy (liczebność grupy: maksymalnie 5 osób) 
  • bilety wydawane są na określone godziny; sprzedaż online
Każda grupa przed rozpoczęciem gry zgłasza się z biletem w punkcie startowym na dziedzińcu arkadowym – wejście na  Prywatne Apartamenty Królewskie ( klatka Poselska) 
Tam będą udzielane najważniejsze informacje organizacyjne i przekazany bezpłatny egzemplarz gry z zadaniami (1 książeczka na grupę pięcioosobową). Zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zdań.  
 
Przy każdorazowym wejściu na poszczególne ekspozycje uczestnicy zobowiązani są do okazywania biletu. W przypadku trudności merytorycznych lub organizacyjnych dla uczestników dostępny jest wolontariusze koordynujący jej przebieg.

Podczas gry w wybrane dni będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej  o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji:  https://wawel.krakow.pl/rodo