UWAGA - CZASOWE ZMIANY W ORGANIZACJI WYSTAW

Do zobaczenia, Mistrzu | Finisaż wystawy

Cykl: Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański

Wystawa: Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański (1711-1762)

Warsztat
infografika wydarzenia
Plener rysunkowy na krużgankach zamkowych
To już ostatnie dni, w których możemy zapoznać się z rysunkami Andrzeja Radwańskiego, krakowskiego artysty, twórcy malowideł monumentalnych, obrazów sztalugowych i grafik. 14 maja zapraszamy na wydarzenia towarzyszące zakończeniu wystawy, podczas których będziecie mogli przyjrzeć się jego twórczości oraz sami zgłębić tajniki rysunku w przestrzeni wzgórza wawelskiego.

Plener
Rysunki Andrzeja Radwańskiego są dziełami znakomitej klasy artystycznej i warsztatowej; są świadectwem jego kunsztu oraz często dokumentacją wyglądu krakowskich świątyń wyjętą wprost z XVIII wieku. Podczas spotkania, przyjrzymy się studiom Radwańskiego, a następnie ruszymy na krużganki zamkowe, aby popróbować swoich sił w tajnikach rysunku oraz spędzić czas w wyjątkowej przestrzeni wzgórza wawelskiego.
Prowadzenie: Michał Zakrzewski –malarz akwarelista, grafik, nauczyciel historii sztuki, wiedzy o kulturze i plastyki, współautor wielu projektów edukacyjnych. Od dawna związany z Salwatorskim Studiem Artystycznym w Krakowie, gdzie prowadzi kursy z historii sztuki oraz warsztaty artystyczne z techniki akwareli.
  • godz.14.00–16.00
  • odbiorcy: młodzież, dorośli
  • miejsce: sale wystawy oraz krużganki zamkowe
  • miejsce spotkania: przy wejściu na wystawę
  • cena: 20 zł, sprzedaż online