Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Ferie zimowe z grą terenową „W hołdzie wawelskim darczyńcom”

Gra terenowa
rozłożone karty zadań do gry, lewa ręka przytrzymuje arkusz, w prawej ręce długopis
odbiorcy: grupy rodzinne, uczestnicy indywidualni
Zapraszamy grupy rodzinne i uczestników indywidualnych do udziału w grze terenowej „W hołdzie wawelskim darczyńcom”.

Przemierzając wybrane sale komnat I i II piętra Zamku Królewskiego na Wawelu, ekspozycji Sztuka Wschodu. Namioty tureckie oraz Zbrojowni uczestnicy dowiedzą się, jak ważną rolę w tworzeniu zbiorów wawelskich odegrały dary społeczeństwa.
 
Podążając przez wawelskie ekspozycje, będziecie mogli przekonać się o wyjątkowej roli darów społeczeństwa w tworzeniu zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Wybrane zabytki z zamkowych ekspozycji wskażą Wam ich ofiarodawców, a ich nazwiska posłużą do ujawnienia, jakie dzieła sztuki im zawdzięczamy. Poznacie także pierwszego ofiarodawcę, którego dar przekazany na Wawel z końcem XIX wieku dał impuls do przyspieszenia odzyskiwania zamku od wojsk austriackich, a także przyczynił się do gromadzenia funduszy na jego przyszłą restaurację i wyposażenie. W trakcie trwania gry uświadomimy sobie, skąd wzięła się różnorodność i bogactwo zamkowych zbiorów, na którą składają się pamiątki historyczne, stanowiące niejednokrotnie wcześniej dorobek życia ich poprzednich właścicieli.
  • godziny rozpoczęcia gry: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40, 13:00
    czas trwania: 120 minut, o godzinie przystąpienia do gry uczestnicy decydują indywidualnie, zgodnie z harmonogramem
  • opłata za udział: 45 zł – bilet grupowy (liczebność grupy: maksymalnie 5 osób)
  • Podczas wybranych warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo 

Informacje organizacyjne

Każda grupa przed rozpoczęciem gry zgłasza się z biletem na recepcji w sieni Poselskiej przy wejściu do Prywatnych Apartamentów Królewskich. Tam edukator udziela wszelkich potrzebnych informacji organizacyjnych i przekazuje bezpłatny egzemplarz gry z zadaniami (1 książeczka na grupę pięcioosobową).
Zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zadań.
Przy każdorazowym wejściu na poszczególne ekspozycje uczestnicy zobowiązani są do okazywania biletu. W przypadku trudności merytorycznych lub organizacyjnych dla uczestników dostępny jest na trasie gry drugi z edukatorów, koordynujący jej przebieg.
Koncepcja i nadzór merytoryczny: Robert Adamczak, Bożena Litewka, Gabriela Multan / Dział Edukacji