Zamek nieczynny do 27 grudnia 2020

Koncert Muzyki Orientalnej. Sztuka Wschodu

Cykl: Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie

Wystawa: Sztuka Wschodu. Namioty tureckie

Muzyka
Zapraszamy na koncert muzyki orientalnej w wykonaniu Wassima Ibrahima i Tomasa Celis Sancheza, którzy przeniosą nas w świat dźwięków Dalekiego Wschodu.
22 listopada 2020, godz. 18.00 Wassim Ibrahim

Urodził się w 1978 roku w Damaszku, w Syrii. W 1998 roku ukończył pierwsze studia wyższe z tytułem inżyniera budownictwa i w ciągu następnych siedmiu lat brał udział w licznych
projektach budowlanych w Syrii. Następnie w 2005 roku rozpoczął studia na kierunku Harmonia i Kontrapunkt, które prowadziła prof. Bella Tagezieva w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku. Studia te ukończył w 2010 roku. Do Polski przyjechał w 2013 roku i tu, w roku 2015 uzyskał stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod nadzorem prof. Józefa Rychlika. W 2019 roku uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek kompozytorski), współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem. W latach 2010-2013 rozpoczął profesjonalną karierę akademicką jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, w Syrii, gdzie wykładał historię muzyki, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu. Był gościem wykładowym Akademii Muzycznej w Krakowie - Polska,
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Viterbo, La Crosse, Wisconsin, USA i Wisconsin University, La Crosse, Wisconsin, USA. Profesjonalną karierę kompozytorską rozpoczęła w 2002 roku od skomponowania sześciu piosenek dla dzieci, które znalazły się na płycie dedykowanej najmłodszym. Następnie jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach, w różnych krajach i salach koncertowych na całym świecie. Od 2015 do chwili obecnej prowadzę amatorski Chór w Kontakcie, który założyłem i który w 2020 roku został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D.2019.
www.wassimibrahim.net

Tomas Celis Sanchez
Instrumentalista perkusyjny urodzony w Meksyku (o kubańskich korzeniach), mieszkający w Polsce od 20 lat. Absolwent Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Ceniony sidemen, znany ze współpracy z polskimi i zagranicznymi muzykami, takimi jak John Taylor (pianista jazzowy), Derrick McKenzie (Jamiroquai), pianista Kelvin Sholar, gitarzysta jazzowy Jarosław Śmietana, pianista i kompozytor Leszek Możdżer, Paweł Kaczmarczyk, Bernard Maseli, Ewa Bem, zespół Raz Dwa Trzy, Marcin Pospieszalski, Mieczysław Szcześniak, Ewa Uryga, Anna Maria Jopek i Justyna Steczkowska. Współpracował z muzykami z Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz młodymi artystami muzyki współczesnej (m.in. klawesynista James Dorsa, klawesynista Monika Fory). Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych (m.in. Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival Kikinda w Serbii). Grał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, Haarlem Jazzstadt w Amsterdamie w Holandii i festiwalu City of Music w Lecca we Włoszech. Współpraca z Polską Filharmonią Baltivc, Filharmonią Opolską, Filharmonią Częstochowską, Filharmonią Narodową i Camerata Silesia.

Wydarzenie towarzyszącego wystawie „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie” w Zamku Królewskim na Wawelu