O Janie III Sobieskim, co Turków pod Wiedniem pokonał

Gra terenowa
gra terenowa dla rodzin z dziećmi, uczestników indywidualnych i grupy
Zapraszamy do udziału w grze terenowej, podczas której poznacie najważniejsze fakty dotyczące bitwy wiedeńskiej i jej bohaterów oraz cenne pamiątki z nią związane. Przemierzając poszczególne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu, wyruszycie w podróż śladami wybitnego króla i wodza – Jana III Sobieskiego. Zapoznacie się również z odległym światem Imperium Osmańskiego i jego mieszkańcami.

12 września 1683 roku rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew nowożytnej Europy. Sprzymierzone wojska chrześcijańskiej części Europy pod wodzą króla Jana III Sobieskiego stoczyły walkę z Turkami oblegającymi Wiedeń. Było to wielkie starcie nie tylko pod względem militarnym, ale także z powodu jego kulturowych konsekwencji. Pokonana armia Osmanów przestała stanowić zagrożenie dla świata chrześcijańskiego na wiele lat, a sława polskiego oręża na zawsze zapisała się na kartach historii.

W każdym punkcie trasy czekają na Was ciekawe zadania do rozwiązania, a także wiele informacji, które poszerzą Waszą wiedzę o wiktorii wiedeńskiej.
Trasa gry: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie (I i II piętro zamku), Skarbiec Koronny, Zbrojownia, dziedziniec zewnętrzny.
  • godziny rozpoczęcia gry: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40, 13:00; czas trwania: 90 minut
  • opłata za udział grupy: 50 zł (liczebność grupy: maksymalnie 5 osób)
  • bilety sprzedawane są online, na określone godziny;
    po otwarciu linka należy wybrać zakładkę „zajęcia edukacyjne”, a następnie dogodną dla siebie godzinę

Podczas gry będą wykonywane fotografie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji znajduje się na stronie: https://wawel.krakow.pl/rodo 
 
⇒ przed rozpoczęciem gry każda grupa powinna zgłosić się z ważnym biletem w punkcie startowym na dziedzińcu arkadowym (przy namiocie tureckim)
otrzyma tam najważniejsze informacje organizacyjne i jeden egzemplarz gry z zadaniami; zadania należy wykonywać w kolejności ich zamieszczenia w książeczce
 
⇒ przy każdorazowym wejściu na poszczególne ekspozycje uczestnicy będą proszeni o okazanie ważnego biletu

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy  wolontariuszy koordynujących przebieg gry.
 
Koncepcja i nadzór merytoryczny: Gabriela Multan, Dział Edukacji
Kontakt: gmultan@wawelzamek.pl  12 4225155, wew. 443.
Na zdjęciach uczestnicy gry i organizatorzy.