Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Rzeźba w ruchu | warsztaty taneczno-choreograficzne

Warsztaty
infografika
warsztaty z tłumaczeniem na PJM, prowadzący – Bartosz Ostrowski
Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych odbiorowi sztuk plastycznych poprzez ruch. Punktem wyjściowym staną się pełne ekspresji rzeźby prezentowane na ekspozycji oraz percepcja zmysłowa zwiedzających – uczestników warsztatów. Odczucia towarzyszące odbiorcom uwidocznią się w indywidualnym ruchu oraz w interakcji z grupą. Pozwoli to otworzyć dyskusję na temat prac rzeźbiarskich, a percepcja wzrokowa zostanie uzupełniona o doznania płynące z pozostałych zmysłów.
  • odbiorcy: od 10 roku życia 
  • miejsce zbiórki: wejście na wystawę – klatka schodowa Senatorska, II piętro
  • wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz, liczba miejsc ograniczona
Informacje dodatkowe: warsztaty przeznaczone dla odbiorców od 10 roku życia ze szczególnym uwzględnieniem osób posługujących się polskim językiem migowym; warsztaty kierowane do odbiorców zainteresowanych indywidualnym rozwojem poprzez pracę z ciałem i technikami tańca współczesnego, jak i osób, dla których ruch jest nowo odkrywanym środkiem wyrazu; brak ograniczeń sprawnościowych do wzięcia udziału w warsztacie; sugerujemy wygodny strój

Spotkanie w ramach Projektu GEST DO SZTUKI

Bartosz Ostrowski

Choreograf, tancerz, performer, aktor. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, a także Warsaw Dance Department oraz PACAP w Forum Dança w Lizbonie. Jego prace charakteryzuje współistnienie tekstu i tańca w bezpośrednim dialogu z widzem. Autor walkie_talkie, Praga Street View oraz REFUGEE TALKS. Założyciel kolektywu dotcompany, w którym współtworzył: Secondhand ’68 w Muzeum POLIN, Koncert Indywidualny czy Mewę. Pięć sekund z Czechowa, nagrodzoną na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. W swoich pracach poszukuje nowych dróg komunikacji z widzem.

link do krótkiego bio: https://ostrowskibartosz.com/ABOUT 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury
flaga Polski i godło Polskilogotyp Ministerstwa  Kultury i Sztukilogotyp Programu Kultura Dostępna