SMOKI | warsztat kolażu

Dla rodzin z dziećmi , Warsztat
infografika
warsztaty z tłumaczeniem na PJM, prowadząca – Bożka Rydlewska
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądał słynny wawelski smok? Czy miał olbrzymie ciało jaszczura, ognisty język, błoniaste skrzydła nietoperza, a może raczej spiralne rogi, rybi ogon i barwne skrzydła motyla? Nikt tak naprawdę tego nie wie, ale od czego mamy wyobraźnię!

Zapraszamy na warsztat tworzenia kolażu, podczas którego  przyjrzymy się różnym baśniowym zwierzętom, magicznym stworzeniom czy mitycznym potworom, a następnie stworzymy własną fantazyjną bestię – wyobrażonego smoka! Niczym twórcy dawnych bestiariuszy spróbujemy puścić wodze fantazji i sportretować zwierzę niemożliwe!
Podczas warsztatu nie są wymagane żadne umiejętności – kolaż to wspaniała technika, która pozwala na spontaniczną ekspresję, podążanie za intuicją i twórcze wykorzystanie papierowych materiałów, a przede wszystkim praca z papierem to świetna zabawa!
  • odbiorcy: dzieci od 10. roku życia wraz z opiekunami
  • miejsce zbiórki: przed Biurem Rezerwacji
  • wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz (będzie aktywny na dwa tygodnie przed wydarzeniem)
Bożka Rydlewska – artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, a także w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu WantedDesign w Nowym Jorku czy w Landmark North w Hong Kongu.

Spotkanie w ramach Projektu GEST DO SZTUKI