Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

SPACJA – inspiracja – fotografia | Warsztaty z Anną Orłowską

Cykl: Projekt SPACJA

Dla rodzin z dziećmi
infografika wydarzenia
dzieci w wieku 10–12 lat
Zapraszamy dzieci od 10 do 12 roku życia do udziału w cyklu spotkań i warsztatów, które poprowadzą wybitni przedstawiciele różnych dziedzin sztuki. Zaproszeni goście opowiedzą o szczegółach swojej pracy i ścieżce kariery a dzięki warsztatom aktywnie wprowadzą do wykonywanego zawodu. Warsztaty będą okazją do pracy w grupie, dyskusji i stawianie czoła problemom świata sztuki. Wspólnie z mentorami uczestnicy będą odkrywać swoje talenty i zdolności oraz skupiać się na rozwijaniu twórczego potencjału i wiary w swoje możliwości.
  • godz. 16:30–18:30
  • wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc: mprawelska@wawelzamek.pl 
  • dostępność: wydarzenia przygotowane z uwzględnieniem potrzeb odbiorców z trudnościami społecznymi, z problemami w nauce i koncentracji; wydarzenie tłumaczone na polski język migowy
  • materiały plastyczne zapewnia Muzeum
Anna Orłowska

Fotografka, urodzona w 1986 roku w Opolu; tworząc obiekty fotograficzne testuje granice medium. Artystka posługuje się fotografią – głównie architektury i wnętrz – by ukazać niewidoczne warstwy historii oraz jej determinanty ideowe, zwykle nieobecne w oficjalnej narracji. Gra z różnymi konwencjami, od dokumentacji do kreacji, odsłaniając ukryte mity, legendy i fantazje na temat przeszłości, oraz kreując nowe konstelacje znaczeń. Jej obiekty, bazujące na obrazie fotograficznym, tworzą dialog z tym niedoskonałym medium. Orłowska traktuje je jako instrument badawczy do zgłębiania, fragmentarycznych ze swej natury, pojęcia wiedzy i pracy pamięci. Mieszka i pracuje w Warszawie.