SPACJA – inspiracja – teatr. Warsztaty teatralne z Łukaszem Stawarczykiem

Warsztat
czarno-białe zdjęcie młodego mężczyzny
dla rodzin z dziećmi 10 – 12 lat
  • odbiorcy – dzieci w wieku 10–12 lat
  • miejsce spotkania: Centrum Wystawowo-Konferencyjne
  • wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc: mprawelska@wawelzamek.pl 
  • dostępność: wydarzenia przygotowane z uwzględnieniem potrzeb odbiorców z trudnościami społecznymi, z problemami w nauce i koncentracji; wydarzenie tłumaczone na polski język migowy

    Łukasz Stawarczyk – absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (2013). Aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, członek międzynarodowej grupy Kainkolektiv. Współpracuje między innymi z Anną Smolar, Pawłem Świątkiem, Weroniką Szczawinską, Wiktorem Rubinem. Pracował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze IMKA w Warszawie, Komunie / Warszawa, Łaźni Nowej w Krakowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, a także Schauspielhaus Bochum, Forum Freis Theater Düsseldorf, Ringlokschuppen Mulcheim, TAK! w Berlinie. Występował w Nowym Jorku, Edynburgu, Santiago de Chile, Douali i Yaounde (Kamerun), Sankt-Petersburgu. Za spektakl Cezary idzie na wojnę nagrodzony w Bydgoszczy, Sarajewie na Festiwalu Boska komedia w Krakowie (2017).Wyróżniony przez Wiesława Kowalskiego jako Najlepszy aktor Warszawskich Spotkań Teatralnych w 2022 roku.

Projekt SPACJA

Zapraszamy dzieci od 10 do 12 roku życia do udziału w cyklu spotkań i warsztatów, które poprowadzą wybitni przedstawiciele różnych dziedzin sztuki. Zaproszeni goście opowiedzą o szczegółach swojej pracy i ścieżce kariery a dzięki warsztatom aktywnie wprowadzą do wykonywanego zawodu. Warsztaty będą okazją do pracy w grupie, dyskusji i stawianie czoła problemom świata sztuki. Wspólnie z mentorami uczestnicy będą odkrywać swoje talenty i zdolności oraz skupiać się na rozwijaniu twórczego potencjału i wiary w swoje możliwości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegologotyp programu Kultura Dostępna