Taniec. Warsztaty taneczne z Pawłem Łyskawą

Cykl: Projekt SPACJA

Warsztat
postać męźczyzny, w podskoku, z rozłożonymi szeroko rękami, w tle biała ściana
odbiorcy – dzieci w wieku 10–12 lat
  • wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc: tel. 12 422 16 97
  • dostępność: wydarzenia przygotowane z uwzględnieniem potrzeb odbiorców z trudnościami społecznymi, z problemami w nauce i koncentracji; wydarzenie tłumaczone na polski język migowy
Paweł Łyskawa – tancerz, aktor, choreograf i pedagog. Absolwent Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lider Krakowskiego Teatru Tańca. Współpracował z wieloma choreografami, reżyserami i pedagogami, między innymi z Idanem Cohenem, Ole Melandem, Cezarym Tomaszewskim, Janem Peszkiem i Capellą Cracoviensis, Henrikiem Kaalundem, Jerzym Stuhrem, Waldemarem Raźniakiem, Jackiem Łumińskim, Anną Konjetzky, Ayrin Ersoz. Od piętnastu lat na stałe współpracuje z Erykiem Makohonem, w ramach Krakowskiego Teatru Tańca, który obecnie współtworzy. Były asystent prof. Piotra Cieślaka. Projektuje i współtworzy pion edukacyjny Krakowskiego Teatru Tańca. Stypendysta Miasta Krakowa w 2018 roku oraz Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w roku 2020. Razem z Wojciechem Farugą i zespołem aktorów spektaklu „Nieważkość”, zwyciężył w konkursie „Krakowska Giełda Teatralna”. Jest laureatem najważniejszej krakowskiej nagrody teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego.

Pomysłodawca i realizator wielu wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Koordynator projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zajmuje się także produkcją spektakli. Jest kuratorem programu prezentacji tańca „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”, realizowanego od 2018 roku w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.