20 VI dziedziniec arkadowy dostępny do godz. 17:00

Ukryty skarb – Trzy wymiary kolażu

Dla rodzin z dziećmi , Warsztat
portret dwóch kobiet, osoba z prawej pokazuje gestem dłoni kierunek w prawo
rodziny z dziećmi do 12 roku życia


Zapraszamy na twórczy warsztat, który odbędzie się pod hasłem „Ukryty skarb”.  W czasie zajęć uczestnicy poznają tajemnice bezcennych dzieł zgromadzonych na Wawelu, po czym stworzą własne „skarby” za pomocą różnych technik z wykorzystaniem pop-upu, kolażu czy złoceń.

Głównymi celami projektu Gest do sztuki są tworzenie i integracja, dlatego zapraszamy do udziału zarówno osoby posługujące się polskim językiem migowym, jak i polskim językiem fonicznym. W miłej i otwartej atmosferze, przy użyciu niestandardowych materiałów plastycznych, pod okiem artystki, uczestnicy odkryją nowy język – język sztuki.

miejsce zbiórki: wejście na wystawę Wawel Zaginiony

wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc: mprawelska@wawelzamek.pl 
UWAGA - LIMIT MIEJSC ZOSTAŁ WYCZERPANY
Prowadząca:
Joanna Turek – artystka, która zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją oraz jubilerstwem. W latach 2007–2014 uczyła się w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach. Zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych z dziedziny Formy użytkowe – jubilerstwo. W latach 2014–2019 studiowała na ASP w Krakowie, w tym pół roku w Glasgow School of Art w Szkocji. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. T. Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz Pracowni Rysunku dra hab. R. Borcza, Pracowni Malarstwa Ściennego prof. R. Łaciaka. Obecnie jest studentką Wydziału Grafiki na tej samej uczelni w Krakowie. Ma za sobą liczne wystawy w Polsce i za granicą. Kocha rozwijać się i odkrywać nowe talenty, pokonując trudności.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury
flaga Polski i godło Polskilogotyp Ministerstwa  Kultury i Sztukilogotyp Programu Kultura Dostępna

Partnerzy