odbiorcy: młodzież szkolna, rodziny z dziećmi (9–15 lat), uczestnicy indywidualni
Przemierzając trasę wytyczoną przez wawelskie ekspozycje, będziecie mogli przekonać się o wyjątkowej roli darów społeczeństwa w tworzeniu zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Wybrane zabytki z zamkowych ekspozycji wskażą Wam ich ofiarodawców, a ich nazwiska posłużą do ujawnienia, jakie dzieła sztuki im zawdzięczamy. Poznacie także pierwszego ofiarodawcę, którego dar przekazany na Wawel z końcem XIX wieku dał impuls do przyspieszenia odzyskiwania zamku od wojsk austriackich, a także przyczynił się do gromadzenia funduszy na jego przyszłą restaurację i wyposażenie. W trakcie trwania gry uświadomimy sobie, skąd wzięła się różnorodność i bogactwo zamkowych zbiorów, na którą składają się pamiątki historyczne, stanowiące niejednokrotnie wcześniej dorobek życia ich poprzednich właścicieli.
bilety online, wydawane na określone godziny (w przedziale czasowym między 10:00 a 14:00)
po otwarciu strony ebiletu należy wybrać „zajęcia edukacyjne” pod Zamkiem Królewskim na Wawelu
czas trwania gry: 120 minut, o godzinie przystąpienia do gry uczestnicy decydują indywidualnie, zgodnie z harmonogramem
zbiórka: każda grupa powinna się zgłosić przynajmniej 15 minut przed rozpoczęciem gry, w Strefie Mistrzów (przestrzeń edukacyjna na parterze Zamku, w narożu po prawej stronie od głównego wejścia do Komnat); tu grupa dokonuje rejestracji i pobiera egzemplarz gry z zadaniami (1 egzemplarz na 5 osób). Zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zadań.
Koncepcja i nadzór merytoryczny: Robert Adamczak, Bożena Litewka, Gabriela Multan /Dział Edukacji. Współpraca organizacyjna i prowadzenie: uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Krakowie.
Podczas wybranych warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo