Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Wiosna z grą terenową „Klucz do Skarbca”

Gra terenowa
na czarnym tle ozdobne złociste okucie do zamka meblowego
gra dla grup szkolnych i rodzin z dziećmi
Weź udział w grze! Przejdź trasę dziedzińca zewnętrznego i arkadowego, aby odszukać wyburzone w XIX wieku średniowieczne budowle zamku dolnego i odnaleźć ślady gotyckiego zamku króla Kazimierza Wielkiego. Udaj się do wybranych wnętrz zamkowych na I i II piętrze komnat w poszukiwaniu pamiątek po polskich władcach. Jeśli wykażesz się wiedzą i rozwiążesz wszystkie zadania, drzwi do Skarbca Koronnego staną przed Tobą otworem i będziesz mógł zwiedzić wyjątkową ekspozycję, powiększoną o nowe sale. Rozpoczniesz kolejną podróż śladami zgromadzonych w Skarbcu bezcennych polskich pamiątek po królach i możnych rodach, zasłużonych dla polskiej kultury.

Trasa gry: dziedziniec zewnętrzny, dziedziniec arkadowy, wybrane sale Prywatnych Apartamentów Królewskich i Reprezentacyjnych Komnat Królewskich.
  • gra dla uczniów od klasy IV SP
  • godziny rozpoczęcia gry: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40, 13:00 (ostatnia rozgrywka kończy się o 14:30)
  • czas trwania gry: 90 minut, o godzinie przystąpienia do gry uczestnicy decydują indywidualnie, zgodnie z harmonogramem; po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy samodzielnie zwiedzają Skarbiec Koronny

  • opłata za udział: 50 zł – bilet grupowy (liczebność grupy: maksymalnie 5 osób)
Informacje organizacyjne
Każda grupa przed rozpoczęciem gry zgłasza się z biletem na dziedzińcu zewnętrznym koło skarbonki przed bud. nr 5. Tam edukator udziela wszelkich potrzebnych informacji organizacyjnych i przekazuje bezpłatny egzemplarz gry z zadaniami (1 książeczka na grupę pięcioosobową). Zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zadań.

Koncepcja i nadzór merytoryczny: R. Adamczak, G. Multan, B. Litewka / Dział Edukacji

Podczas gry, w wybrane dni będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo