Wyprawa z królami po sławę

Dla seniorów , Gra terenowa
infografika
WEEKEND DLA SENIORÓW z grą muzealną
W wybranych salach Skarbca Koronnego i Zbrojowni znajdują się eksponaty nawiązujące do ważnych kampanii wojennych, podczas których królowie, odegrali rolę wybitnych strategów bądź stawali się osobami jednoczącymi ludność wokół walki z najeźdźcą. Podczas gry muzealnej  uczestnicy (grupy maksymalnie pięcioosobowe) samodzielnie wyruszą na poszukiwanie śladów chwały polskiego oręża. Będą mogli zapoznać się z wybranymi militariami – świadkami królewskich triumfów, a także dowiedzą się, w jaki sposób rozsławiano w Europie imiona zwycięskich władców oraz która z polskich kawalerii budziła podziw a zarazem strach w szeregach najeźdźców.
  • godziny rozpoczęcia gry – do wyboru: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20, 12:40, 13:00 (ostatnia tura kończy się o 14:45)
  • czas trwania gry: 90 minut
  • opłata za udział: 50 zł –cena biletu dla całej grupy (liczebność grupy – maksymalnie do 5 osób), sprzedaż online

  • przed rozpoczęciem gry każda grupa zgłasza się z ważnym biletem przed wejściem do Skarbca Koronnego, gdzie otrzyma wszelkie potrzebne informacje organizacyjne oraz bezpłatny egzemplarz gry z zadaniami (1 książeczka na grupę); zadania należy wykonywać w kolejności zamieszczenia ich na kartach zadań.
Koncepcja, nadzór merytoryczny: Robert Adamczak, Bożena Litewka / Dział Edukacji
 
Podczas gry, w wybrane dni będą wykonywane fotografie dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Zamku Królewskiego na Wawelu; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo