Blog Edukacyjny

Dostępne / Dostępne karty pracy
dostępne karty pracy
Zamek Królewski na Wawelu 20.07.2022 godz. 11:00

Sztuka Wschodu - kaligrafia

Pouczymy się języka tureckiego? Zanim zaczniemy od słownictwa czy gramatyki czeka na nas nauka nowego alfabetu!
Alfabet opanowany? To jedna z pierwszych umiejętności, które nabywamy w szkole. To może wspólnie poczytamy w języku tureckim?

Nauka języków obcych to ciężka i wymagająca przygoda. Jednak gdy się nauczymy mówić w innym języku to czeka na nas spora doza satysfakcji. Czy myślisz, że ta satysfakcja będzie dwukrotnie większa ucząc się języka tureckiego? W tym przypadku, oprócz nowej gramatyki czy słownictwa czeka na nas zupełnie inny alfabet!

Karty pracy zostały zrealizowane w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Pliki do pobrania

Komentarze

Wpisz treść wiadomości
Musisz wpisać imię
Podaj prawidłowy e-mail
T_FORM_ERROR_RATE
Zaznacz to pole
DODAJ KOMENTARZ

Co szkodzi arrasom?

20.07.2022 godz. 15:00
Istnieje wiele czynników, przez które arrasy mogłyby ulec zniszczeniu. Dzięki pracom konserwatorskim do dziś zachowało się wiele dzieł sztuki, w tym królewskie tkaniny.

Sztuka Wschodu - kobierce

20.07.2022 godz. 11:00
W dniu dzisiejszym kilka słów o kobiercach, czyli bogato dekorowanych tkaninach, przeznaczonych z reguły jako ozdoba ścienna.

Jan Matejko, Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku

20.07.2022 godz. 11:00
Z okazji 500-lecia zawieszenia dzwonu Zygmunta w Katedrze Wawelskiej, Zamek Królewski na Wawelu przygotował specjalny pokaz arcydzieła Jana Matejki – "Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku". Wystawę uzupełniają szkice Artysty wypożyczone z Muzeum Narodowego w Krakowie. Zapraszamy do wypełnienia kart pracy towarzyszących pokazowi.

Mistrzostwo rysunku. Andrzej Radwański

20.07.2022 godz. 11:00
KARTA PRACY
Zobacz wszystkie