Dostępne

Dostępne

Wawel to miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdziesz tu karty pracy i infografiki z opisami alternatywnymi, przewodniki po wystawach w prostym języku czy animacje z polskim językiem PJM.

Materiały do wystaw

Poznaj nasze materiały edukacyjne towarzyszące wystawom stałym i czasowym.

Bajki

Czytanie i słuchanie bajek to przyjemność dla osób w każdym wieku. Tu poznasz wawelskie historie i legendy czytane przez naszych pracowników oraz zaproszonych gości.

Dostępne karty pracy

Połącz przyjemne z pożytecznym. Nasze karty pracy to świetna zabawa.

Infografiki

Kolorowe infografiki wprowadzą Cię w świat wiedzy o Wawelu.

Animacje

Co wspólnego z arrasami ma Kanada? Jakie dekoracje są typowe dla sztuki tureckiej? Te i wiele innych ciekawostek znajdziesz w krótkich animowanych formach.

Audiodeskrypcje z Wawelu Wyspiańskiego

03.04.2024 godz. 10:00
Zapraszamy do wysłuchania audiodeskrypcji przedstawiających sześć obiektów z wystawy Wawel Wyspiańskiego.

Mistrzowie włoskiego renesansu

05.01.2024 godz. 11:00
Z okazji nowej wystawy czasowej "Mistrzowie włoskiego renesansu. Bellini, Tycjan, Bassano" zapraszamy do zapoznania się z kartą pracy. Koniecznie zabierzcie ją ze sobą na zwiedzanie!

Obraz Złotego Wieku. Przewodnik w języku łatwym do czytania

23.10.2023 godz. 10:00
Zapraszamy do zapoznania się z dwiema częściami przewodnika w języku łatwym do czytania, który został stworzony do wystawy Obraz Złotego Wieku.

Beksiński

06.09.2023 godz. 11:00
Z okazji prezentowania rzeźb Zdzisława Beksińskiego w ogrodach wawelskich publikujemy kartę pracy, z którą można wybrać się na wystawę i dowiedzieć się więcej o wybitnym artyście.
srebrny kubek monetowy

Sztuka użytkowa i arcydzieło

16.08.2023 godz. 12:00
Z okazji wystawy sreber Funduszu Obrony Narodowej przedstawiamy Wam karty pracy, z których dowiecie się, czym jest sztuka użytkowa i czy codzienne przedmioty mogą być arcydziełami.

Gest do sztuki. Kultura Dostępna 2023

15.08.2023 godz. 12:00
Odkryj Wawel razem z nami! Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem w polskim języku migowym w ramach projektu SPACJA.
Dzbanuszek na oliwę.

Nowy Zamek. Niecodzienne zbiory porcelany

14.06.2023 godz. 14:00
Wiesz, jak wyglądała codzienność i jakie były obyczaje na królewskim dworze? Poznaj tajemnice wawelskiego życia, dzięki naszym infografikom do wystawy Nowego Zamku.
Siodło wysadzane szlachetnymi kamieniami.

Nowy Skarbiec. Osiodłanie i rząd konia

24.05.2023 godz. 14:00
Wawelska historia odkrywa przed nami wiele tajemnic. Co znajdowało się w królewskim skarbcu, a co przechowuje się w nim dzisiaj? Poznaj jego skarby, dzięki infografikom do wystawy nowego Skarbca!
Zobacz wszystkie