3 maja dziedziniec arkadowy będzie dostępny do 18:30

MOŻESZ mniej!

cykl warsztatów | 4–10 X 2023
infografika
MOŻESZ mniej! – to hasło jedenastej edycji Festiwalu Kultury bez Barier. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejny raz możemy być jego częścią.

Festiwal Kultury bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. To wydarzenie, które integruje polskie społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego.

W tej szczególnej dziesiątej edycji proponujemy cykl warsztatów nawiązujących do wystawy Obraz Złotego Wieku. Spotkania będą okazją do poznania najcenniejszych zbiorów i historii wawelskiego wzgórza.

Rycerze MOCy

4–7 października, 9–10 października
gra muzealna dla grup zorganizowanych

Uwaga! W specjalnej misji mogą wziąć udział wszyscy śmiałkowie, którzy co najmniej rok spędzili w szkolnych murach. Na dziecińcach Zamku Królewskiego na Wawelu będą mieć okazję doskonalić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne oraz poznawać tajniki życia w dawnym grodzie Kraka. Zatem, kto żyw, niech przybywa! Za sprawą Dragonessy Tali miasteczko wawelskie opanował strach, wszyscy ukryli się w swoich chatach. Król został uwięziony w wieży. Zbrojownię zaatakowali Wojownicy Gniewu, a piękne Królewskie Ogrody zaczęły się rozpadać. Tylko Rycerze i Rycerki MOCy dzięki współpracy i dzięki swym wewnętrznym MOCom mogą dokonać zmiany w tym wawelskim świecie!  Dołącz do Drużyny MOCy, poznaj trudną sztukę radzenia sobie z lękiem i złością, odkryj swoje silne strony. Naucz się tajnych zasad dawania innym ogni MOCy oraz przestrzegania reguł rycerskiego zachowania. To na Ciebie czekamy!
Prowadzi: Aleksandra Witkowska, Anna Kowalska, Łarisa Kulisz Strzebońska, Patrycja Mizera, Barbara Mateja, Magdalena Cupryć
Wydarzeni realizowane w ramach festiwalu Kultura bez Barier i Human Week.

Wstrzymaj Słońce, rusz Ziemię

6 października 2023
warsztaty dla rodzin z dziećmi

W czasie warsztatów skupimy się na Portrecie Mikołaja Kopernika, który będzie prezentowany na wystawie Obraz Złotego Wieku. Po zapoznaniu się z historią wybitnego polskiego astronoma uczestnicy spotkania wykonają własne prace plastyczne. W czasie zajęć będzie można zapoznać się z opracowaniem dotykowym portretu Mikołaja Kopernika.
Prowadzenie: Alicja Kropidłowska
  • odbiorcy: rodziny z dziećmi do 10. roku życia
  • godz. 10:00–11:30
  • miejsce: wystawa Obraz Złotego Wieku
  • miejsce zbiórki: wejście na wystawę – wejście do sal Wielkorządcy
  • wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz: na stronie Festiwalu Kultury bez Barier
  • dostępność: oprowadzanie z elementami audiodeskrypcji i użyciem materiałów dotykowych