Krakus

dla klas V i VI szkół podstawowych
Konkurs przybliża dzieje Wawelu i Królewskiego Miasta Krakowa. Jego celem jest zachęcenie dzieci do aktywnego poznawania miasta, jego zabytków, historii, tradycji i legend.

Zajęcia przygotowujące uczniów do konkursu odbywają się na wybranych wystawach Zamku Królewskiego i prowadzone są w formie lekcji muzealnej o ustalonym dla każdej edycji temacie przewodnim.

Organizowany od 2013 roku.
Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO, Akademia Żakowska
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Uniwersytet Pedagogiczny

VII edycja – 2018/2019

Organizatorzy międzyszkolnego konkursu wiedzy o Krakowie „Krakus” gratulują wszystkim finalistom wspaniałego przygotowania. Jesteśmy pod wrażeniem dużej wiedzy, jaką wykazali się uczniowie startujący w finale, niezależnie od zajętego miejsca.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w rozbudzaniu zainteresowań dzieci historią, zabytkami i legendami naszego miasta – Krakowa.
GALA - 6 czerwca 2019, godz. 10.00, Centrum Wystawowo-Konferencyjne

LISTA LAUREATÓW (w układzie alfabetycznym)

I MIEJSCE
Krzysztof Karch SP Czułów kl. V

II MIEJSCE
Wojciech Noch, SP 4 Kraków kl. Vc
Katarzyna Stożek, SP 38 Kraków kl. Vc

III MIEJSCE
Wojciech Ambrożkiewicz, SP 89 Kraków kl. Vd
Anna Koczwara, SP 37 Kraków kl. Vb
Anna Michalik, SP 4 Kraków kl. Vd

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA
Barbara Drabczyk, SP w Kamieniu kl. VI
Wiktor Kiszka, SP 38 Kraków kl. Via
Marianna Kownacka, SP 4 Kraków kl. Vb
Franciszek Kownacki, SP 4 Kraków kl. VIb
Marcin Kozera, SP Radziemice kl. VI
Natasza Lach, SP Czułów kl. VI
Kacper Lewardowski, SP 10 Kraków kl. Va
Hanna Mirosław, SP 4 Kraków kl. Ve
Mikołaj Mrówka, SSP 4 Kraków kl. Vb
Antoni Narębski, SP 95 Kraków kl. VIa
Emilia Pitala, SP Krzyszkowice kl. Va
Anna Sala, SP Krzyszkowice kl. VIa
Anna Szymańska, SP 37 Kraków kl. Vb
Marika Zuchara, SP Bibice kl. VIc

WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
Anna Bujak, SP 97 Kraków kl. VIc
Bartosz Golonka, SP 134 Kraków kl. Vb
Wojciech Klag, OSM Kraków kl. Vb
Franciszek Niemiec, SP Krzyszkowice kl. Vb
Alicja Nogieć, SP 95 Kraków kl. VIc
Franciszek Noworyta, SP 37 Kraków kl. VIa
Sonia Pacześniak, SP 34 Kraków kl. Vb
Jakub Rogóż, SP 93 Kraków kl. Vd
Zuzanna Smółka, SP Czerna kl. V
Anna Swałdek, SP 4 Kraków kl. VI
Tymon Śliwiński, SP 138 Kraków kl. VI
Szymon Urbaniak, SP 64 Kraków kl. Vc
Maja Zając, SP 10 Kraków kl. VI
Oskar Zdechlik, SP 2 Krzeszowice kl. Va

Nagrody można również odebrać do końca czerwca w Dziale Oświatowym na Wawelu po wcześniejszym skontaktowaniu się telefonicznym na numer 12 422 51 55 w. 450 lub 451 (poniedziałek - piątek g. 9.00 - 12.00 oraz g. 14.00 -15.00).