Krakusek

dla klas III szkół podstawowych
Konkurs wiedzy o Krakowie. Jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz udział w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po mieście i rodzinna gra terenowa.

Zajęcia przygotowujące uczniów do konkursu odbywają się na wybranych wystawach Zamku Królewskiego i prowadzone są w formie lekcji muzealnej o ustalonym dla każdej edycji temacie przewodnim.

Organizowany od 2006 roku.
Współorganizatorzy: Szkoła Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO, Akademia Żakowska
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Uniwersytet Pedagogiczny

XIV edycja – 2018/2019

Organizatorzy międzyszkolnego konkursu wiedzy o Krakowie „Krakusek” gratulują wszystkim finalistom wspaniałego przygotowania. Jesteśmy pod wrażeniem dużej wiedzy, jaką wykazali się uczniowie startujący w finale, niezależnie od zajętego miejsca.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w rozbudzaniu zainteresowań dzieci historią, zabytkami i legendami naszego miasta – Krakowa.

GALA - 4 kwietnia2019, godz.10.00, Centrum Wystawowo-Konferencyjne

LISTA LAUREATÓW (w układzie alfabetycznym)

I MIEJSCE EX AEQUO

Mikołaj Skruch PSP 1 „Dona”
Lilianna Żukowska SSP 7

II MIEJSCE EX AEQUO
Dobrochna Brańka KSP św. Królowej Jadwigi
Bartosz Dziadek SP 117
Ryszard Hermann SP „Wierchy”
Małgorzata Mysior SP 38
Franciszek Symołon SP 160
Maria Zielińska SP 5

III MIEJSCE EX AEQUO
Kacper Dziewoński SP Winiary
Konrad Kościuk SP Radziemice
Malina Opalska SP Korzkiew

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA
Magdalena Fryc SP 97
Szymon Koźbiał SP Mników
Filip Ludwig PSP św. Wincentego Pallottiego
Magdalena Orlando KSP św. Beretty Moli
Maja Pitala SP Krzyszkowice
Michał Przebinda SP 26
Piotr Rabijasz SP 2 Krzeszowice
Karol Stępień SSP 4
Zygmunt Szymla SP 93
Krzysztof Walanus SP 5
Zofia Wąsik SP Kryspinów

WYRÓŻNIENIA II STOPNIA
Zuzanna Ciepacz SP 45
Szymon Cieraszewski KSP im. Św. Beretty Moli
Michał Czerwiński SP 27
Matylda Dybczak OSM I stopnia
Charlotte Grisvard SP Bibice
Wojciech Jurkowski SP 88
Radosław Krawczyk NCHSP „Uczeń”
Piotr Lenartowicz SP 97
Karol Ochman SP 158
Zuzanna Pachla SP 4
Jakub Różański SP Jeziorzany
Zuzanna Siemińska SP Bibice
Paulina Szymańczuk SP Nawojowa Góra
Hanna Twardowska SP 138
Witold Uchto SP Płaza
Kaja Wolfinger SP 95
Stanisław Zaucha SP 4