Królewskie theatrum na wawelskim dworze

dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I-III szkół podstawowych
Udział w konkursie to możliwość samodzielnego opracowania scenariusza, zaprezentowania pomysłowych kostiumów, fantazyjnej scenografii, poznania pracy aktora teatralnego.

Ciekawa forma konkursu zachęca przede wszystkim do poznawania fascynujących legend i nie mniej interesującej historii wzgórza wawelskiego.

Organizowany od 2012 roku.
Współorganizator: Teatr „Groteska”

Edycja 2019

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i opiekunom za udział w konkursie. Każda z grup zaprezentowała wysoki poziom artystyczny oraz ciekawe interpretacje znanych legend i opowieści. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania w przygotowanie interesujących, pełnych humoru scenariuszy, oryginalnej scenografii, pięknych tańców, piosenek i wyjątkowych kreacji aktorskich.

Jury konkursu – aktorki Teatru „Groteska”, Ilona Buchner i Małgorzata Brożonowicz-Sienkiewicz oraz pracownicy Działu Oświatowego, Agnieszka Pytel, Klaudia Sułkowska-Palus, Magdalena Gacek – zadecydowało o następujących wynikach konkursu:

I miejsce ex aequo
  • Grupa „Hippo Dance” z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce za przedstawienie pt. „Smok nie pęka”
    Opiekun: Marzena Biesiadecka
  • Grupa Teatralna "Aktonauci" oraz Zespół Pieśni i Tańca “Proszowiacy” z Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach za przedstawienie pt. „Życie fraszką malowane”
    Opiekunowie: Katarzyna Duch, Emil Waliszek
II miejsce
  • Klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie za przedstawienie pt. „Legenda o głowie wawelskiej”
    Opiekunowie: Anna Dyl-Mikłas i Katarzyna Wrońska
III miejsce
  • Klasy I-III ze Szkoły Podstawowej im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach za przedstawienie pt. „Legenda o Wandzie, co nie chciała Niemca”
    Opiekun: Elżbieta Zagórska
Wyróżnienie
  • Klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Krakowie za przedstawienie pt. „Smok ze smoczej jamy”.
    Opiekun: Bożena Wypchał
Wyróżnienie
  • Klasa I i III ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO w Krakowie za przedstawienie pt. „Smok ze smoczej jamy”
    Opiekun: Katarzyna Stolarczyk
Wyróżnienie
  • Teatrzyk integracyjny "ANIMEK" Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie za przedstawienie pt. „O smoku wawelskim, co niejedno widział i słyszał”
    Opiekunowie: Danuta Ryniewicz i Maria Trojanowska
Wyróżnienie
  • Klasa III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Źródełko w Krakowie za przedstawienie pt. „Legenda o smoku”
    Opiekun: Ewa Gorczyca

Nagroda za najlepszą rolę pierwszoplanową:
  • Filip Januszewski (Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie)
  • Leon Saletnik (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Lew Grochala (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Jagoda Niedziocha (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Joanna Duch (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Julia Ziajor (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie)
  • Wiktoria Rusińska (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie)
  • Łucja Mosz (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie)
  • Andrzej Salawa (Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie)
  • Emilia Sikora (Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie)
  • Anna Topór (Szkoła Podstawowa nr 66 w Krakowie)
  • Nikodem Bodziony (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Źródełko w Krakowie)
  • Szumara Patryk- (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
  • Pachoł Paulina- (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
Nagroda za najlepszą rolę drugoplanową:
  • Maria Florczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie)
  • Tymur Sytnik (Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie)
  • Sylwia Michalska (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Aleksandra Szczupider (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Aurelia Raichel (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Kinga Nowakowska (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Gabriela Pacioch (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Kinga Śliwa (Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach)
  • Kamil Zieliński (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Jakub Morawa (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Mikołaj Matras (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO w Krakowie)
  • Franciszek Tuleja (Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie)
  • Tymon Zielniok (Szkoła Podstawowa nr 66 w Krakowie)
  • Szymon Rokicki (Szkoła Podstawowa nr 66 w Krakowie)
  • Gabriel Gleń (Szkoła Podstawowa nr 66 w Krakowie)
  • Duch Ziemowit (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
  • Hanula Miłosz (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
Nagroda dla najlepszych narratorów:
  • Aleksandra Sudoł (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Franciszek Sowa (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Amelia Żmuda (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Jakub Morawa (Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce)
  • Sudara Emilia (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
  • Joanna Duch (Szkoła Podstawowa im. E. Kleszczyńskiego w Radziemicach)
  • Olga Kołtowska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Źródełko w Krakowie)

do pobrania

Regulamin konkursu - edycja 2019