Strefa dla dzieci

Interaktywna rzeźba multimedialna
Dla najmłodszych przygotowano rzeźbę multimedialną, która angażuje zmysły wzroku, słuchu i dotyku.
Wpisana w okrąg baza zapewnia łatwy dostęp oraz interaktywne oddziaływanie instalacji w sposób symultaniczny, przez kilku użytkowników jednocześnie. Przestrzenna kompozycja rzeźby umożliwia swobodną interakcję nie tylko dzieciom, lecz także osobom poruszającym się na wózkach.

Na okrągłych ekranach wyświetlany jest współczesny model wzgórza wawelskiego, powoli wirujący wokół własnej osi. Mapę można obracać i skalować przy pomocy intuicyjnych gestów ekranowych, wówczas podpisy elementów, połączone graficznie z odnośnymi obiektami, podążają za ruchem mapy. Podpisy są w istocie przyciskami – ich dotknięcie powoduje podświetlenie wybranego elementu pod makietą i wyświetlenie informacji na temat pożądanego obiektu. Jego opis zawiera najważniejsze cechy, historię i ciekawostki. Zachęca również użytkownika do pogłębienia informacji w Strefie wiedzy.

Makieta jest wyposażona w gry dostosowane dla różnych grup wiekowych. Uczestników zapraszamy do różnych zabaw: dopasowania kostiumu z epoki do postaci historycznej, poszukiwania skarbu (w formie labiryntu z zagadkami), do gry w epoki (polegającej na przyporządkowaniu obiektów z danej epoki do właściwych pól na linii czasu) oraz do układania puzzli (z pocztem władców lub z budową Wawelu). W gry można grać indywidualnie lub zespołowo.

zobacz zapowiedź gier