Czułość. Ostrość. Światło | Fotografia w teorii i praktyce

Cykl: Komnaty Królewskie. Nowa odsłona

Warsztat
postać kobiety ubranej w złocistą suknię, idącej przez krużganki wawelskiego zamku
Warsztaty fotograficzne z Przemkiem Czają
Wzgórze wawelskie urzeka nie tylko historią i wartością kulturową, ale także bogactwem ujęć, z których można to piękno obserwować! Celem warsztatów jest poszukiwanie takich kadrów tego niezwykle fotogenicznego miejsca, które w pełni zobrazują jego urodę, rozmach, potęgę, ale także tajemniczość. Szukać ciekawych kadrów będziemy zarówno na wzgórzu jak i w okolicy o różnych porach dnia. Do dyspozycji uczestników będą miejsca na Zamku na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Praca w niewielkich grupach pozwoli na udoskonalenie technik fotografowania, jak również poszerzenie wiedzy na temat historii, sztuki i architektury.

Czego się dowiecie i co zobaczycie? Teoria: sposób kadrowania kompozycji, rola światła, czułość, czas naświetlania. Fotospacer po wzgórzu wawelskim w poszukiwaniu ciekawych kadrów.

Przemek Czaja – autor zdjęć i pasjonat historii Krakowa. Miłość do tego miasta zaszczepiła mu babcia, snująca opowieści z pogranicza historii i legend. Prowadzi bardzo popularną stronę na FB, organizuje warsztaty fotograficzne i fotospacery.

Informacje praktyczne:

  • Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych (16+)
  • Cena jednego spotkania - 4h praktyki i teorii: 100 zł
  • Cena nie obejmuje biletów KKM.
  • Spotykamy się o różnych porach dnia – to pozwoli odkryć, jak zmienia się miasto z każdą godziną.
  • Nie musisz posiadać profesjonalnego sprzętu – wystarczy aparat fotograficzny lub telefon. Pamiętaj jednak, że używając starszych modeli telefonów, fotografie mogą być nieco gorszej jakości.

Przed spotkaniem naładuj swój sprzęt.

Zabierz ze sobą kabel, którym możesz podłączyć swój sprzęt do komputera. Dzięki temu będziemy mogli omawiać nasze prace i dyskutować nad nimi, kiedy wyświetlimy je na ekranie.

Ubierz się wygodnie. Przygoda lubi swobodę.

Możesz wziąć udział w jednym lub kilku spotkaniach. Zachęcamy jednak do wzięcia udziału we wszystkich spotkaniach, aby w pełni skorzystać z przekazywanej wiedzy.

Młodzież poniżej 18. roku życia zobowiązana jest przynieść zaświadczenie wypełnione przez opiekuna prawnego, znajdujące się na tej stronie.

Program spotkań, ze względu na warunki atmosferyczne, może ulec drobnym zmianom, o których uczestnicy będą informowani drogą e-mailową.
Kontakt do koordynatora: magdalena.gacek@wawelzamek.pl