prowadzący: BIØS (Jakub Mokrzysiak) i TONALLAXE (Michał Świeboda)
Niezwykły spacer po Wawelu podczas którego uczestnicy nagrają dźwięki z otaczającego środowiska przy użyciu mobilnego sprzętu. Nagrania zostaną później wykorzystane do stworzenia oryginalnej kompozycji! Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się nowoczesnych technik manipulacji dźwięku i zainspirują się tradycyjnymi metodami, które stworzyły podwaliny dla dzisiejszej muzyki elektronicznej. Poznają różne typy mikrofonów i techniki nagrywania dźwięku. Omówiony zostanie sampling oraz kilka typów sprzętowych samplerów. Przedstawione zostaną podstawowe techniki obróbki dźwięku oraz tworzenia utworów w programie Ableton Live.
Warsztat trwa 8 godzin, obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Prowadzony w języku polskim. Przewidywana jest przerwa. Celem warsztatu jest przybliżenie uczestnikom wyjątkowości Wawelu, pokazanie przestrzeni niedostępnych na co dzień, popularyzacja wiedzy o muzyce elektronicznej, aktywizacja lokalnej społeczności i zwiększenie kompetencji kulturowych mieszkańców Krakowa.
Uczestnicy muszą przyjść ze swoim laptopem z zainstalowanym oprogramowaniem Ableton i swoimi słuchawkami (na kablu).
warsztaty są płatne (cena 5 zł) i skierowane do osób pełnoletnich
mit miejsc: 12 osób
zapisy trwają od 10.08.2022 do 24.08.2022
Warsztat poprowadzą Biøs i Tonallaxe, producenci specjalizujący się w obróbce dźwiękowej. Biøs to Jakub Mokrzysiak DJ, producent i realizator dźwięku z ponad dziesięcioletnim stażem, którego brzmienie oscyluje wokół electro w klasycznych i nowoczesnych odmianach. Jest aktywnie zaangażowany w rozwój sceny na południu kraju: prowadzi katowickie studio nagraniowe Azymut i wytwórnię Skan, był rezydentem krakowskiego klubu Szpitalna 1. Tonallaxe to Michał Świeboda, muzyk z wieloletnim doświadczeniem oraz absolwent produkcji muzycznej oraz inżynierii dźwięku na berlińskim uniwersytecie dBs Music. Pod pseudonimem Tonallaxe ma na koncie wydawnictwo w lokalnej wytwórni Sinesia, warszawskim label`u Behind the Stage oraz EP w Fallen Metropolis w Kopenhadze, a także na składance charytatywnej na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie organizowanej przez portal Muno oraz klub 999. Michał wyspecjalizował się w graniu live act’ów przy użyciu systemu modularnego oraz sprzętowych groovebox’ów a jego styl został zbudowany na wpływach muzyki tanecznej oraz eksperymentach dźwiękowych.