Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa

Oprowadzanie
fragment rokowej drewnianej rzeźby; postać mężczyzny widoczna z boku, długie siwe rozwiane włosy, eksresyjnie rzeźbiona złocona szata
odbiorcy: dorośli
Zapraszamy na specjalistyczne oprowadzanie po wystawie w towarzystwie konserwatora rzeźb. Podczas spotkania uczestnicy poznają różne aspekty związane z powstawaniem dzieł prezentowanych na wystawie. Prowadzący skupi się nie tylko na walorach artystycznych, ale także względach technologicznych rzeźby rokokowej. Ponadto omówi procesy towarzyszące przygotowaniu wystawy z perspektywy swojej pracy.
Prowadzenie: Dominik Synowiec.
  • miejsce: sale wystawy
  • miejsce zbiórki: wejście na wystawę – klatka schodowa Senatorska, II piętro
  • dostępność: potrzebę skorzystania z tłumaczenia na PJM prosimy zgłaszać do 3 dni przed wydarzeniem na adres mprawelska@wawelzamek.pl  
  • cena: 15 zł, sprzedaż online
Dominik Synowiec – konserwator dzieł sztuki. Absolwent specjalizacji konserwacja rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Adiunkt konserwatorski w Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Zamku Królewskiego na Wawelu. Od 20 lat współpracuje z działem Lapidarium Zamku Królewskiego na Wawelu. 
Zawodowo zajmuje się konserwacją rzeźby drewnianej i kamiennej, a także obiektów architektury sakralnej i obronnej. Zaangażowany w liczne projekty z zakresu ratowania zabytków techniki i architektury w Polsce.