Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

Gry i zabawy średniowieczne, od ludowych po dworskie

Cykl: Nowy Skarbiec Koronny

fragment buławy, zdobionej złotem i szlachetnymi kamieniami w turkusowym kolorze
Popularnymi średniowiecznymi grami planszowymi były szachy i trik-trak. Podczas zajęć poznamy różnice w zasadach gry pomiędzy nimi. Spróbujemy zagrać w kości i karty, a także dowiemy się, jak wyglądało piętnastowieczne rugby oraz bohurty, czyli walki na drewniane miecze, maczugi i kopie zaopatrzone w tępe groty . Odpowiemy na pytania, czy we wszystkich grach obowiązywały zasady oraz w jakich konkurencjach sportowych brały udział damy?
Prowadząca: Maja Celińska
  • godz. 12:00, czas trwania: 90 minut
  • miejsce zbiórki: przed wejściem na wystawę „Wawel Odzyskany”
  • bilety: uczestnik do lat 18: 7 zł/spotkanie, uczestnik powyżej 18 lat: 10 zł/spotkanie
  • sprzedaż online

Maja Celińska

Rekonstruktorka historyczna, uczestniczka i organizatorka turniejów rycerskich, festynów, wykładów, gier i zabaw średniowiecznych. Jest adeptką warszawskiej szkoły – Centrum Dawnych sztuk Walki i specjalizuje się walce mieczem – tarczą, mieczem – puklerzem i bronią drzewcową. Na rycerskich mistrzostwach świata zdobyła trzy medale, a podczas zajęć przedstawi nam tematy związane z uzbrojeniem rycerskim, światem średniowiecznych gier i zabaw oraz walecznymi rycerkami.