20 VI dziedziniec arkadowy dostępny do godz. 17:00

Kto posiada magiczne zdolności?

CYKL: WAWELAKI
Dla rodzin z dziećmi , Warsztat
infografika
dla dzieci w wieku 3–6 lat
Czy czarować można tylko za pomocą magicznej różdżki? Każdy z nas jest czarodziejem, który posiada magiczne umiejętności. Nie potrzebujemy do tego zaczarowanego przedmiotu. Wszystko, co potrzeba, mamy w sobie. Czy wiecie, że magiczny może być uczynek a nawet zwykły uśmiech? Wawelak zaprasza na wspólne czarowanie, kiedy to podczas warsztatów teatralnych uwolnimy niejedną emocję z opresji.
  • godz. 10:00  (wstęp na podstawie wcześniej zakupionego karnetu, jeśli pozostaną wolne miejsca będzie można zakupić je w formie biletów indywidualnych)
  • godz. 12:30
    zajęcia o 12:30 również z dostępnością dla dzieci dzieci słabosłyszących i g/Głuchych, mają one jednak charakter integracyjny, zapraszamy zatem również dzieci niemające dodatkowych potrzeb edukacyjnych
  • forma: spotkanie na wystawie, warsztaty teatralne
  • miejsce zbiórki: wejście na wystawę Sztuka Wschodu
  • prowadzące: Blanka Błaszczak-Rozenbaum
  • prowadzący warsztaty teatru cieni: Katarzyna Borkowska
Blanka Błaszczak-Rozenbaum – antropolożka, etnografka i edukatorka muzealna. Autorka warsztatów muzealnych na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Fotografii w Krakowie oraz na Zamku Królewskim na Wawelu. Edukatorka w Stowarzyszeniu Laboratorium Działań dla Pokoju, gdzie zajmuje się tematem wielokulturowości.
 
Katarzyna Borkowska – arteterapeutka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobywała m.in.: w Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach – Oddział rehabilitacji neurologicznej, Prac Zabaw Katowice i Zespole Szkół Omega w Katowicach. Aktualnie głównie nauczycielka muzyki w edukacji wczesnoszkolnej, rytmiki, arteterapeutka w szkole oraz asystentka w Akademii Muzycznej w Katowicach. 
Na zdjęciach uczestnicy spotkania.