Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Lekcja Granka z Mirtem

Dla młodzieży i dorosłych , Warsztaty
infografika
field recording
Warsztat będzie podzielony na trzy części:
  1. Wstęp teoretyczny, podczas którego dowiecie się na co zwrócić uwagę  podczas nagrywania w terenie, poznacie dobre praktyki i specyfikę field recordingu oraz jak traktować sztukę nagrań poza studiem. Podyskutujecie o tym gdzie kończy się nagrywanie otoczenia, po co wsłuchiwać się w otaczający świat oraz jak nagrywać dźwięki niedostępne dla naszych uszu.
  2. Spacer po terenie Wawelu w celu nagrania różnych dźwięków i wykorzystania wiedzy w praktyce.
  3. Podsumowanie całości warsztatu i doświadczeń. Tutaj będzie przestrzeń na wszelkie dodatkowe pytania i rozwinięcie zagadnień, które okażą się interesujące dla uczestników i uczestniczek warsztatu.
Co trzeba mieć na warsztat: komputer lub coś do notowania (jeśli potrzebujecie), prywatne słuchawki przewodowe (najlepiej zamknięte) – WAŻNE: nie na bluetooth, mile widziany własny sprzęt do nagrywania.
  • godz.: 11:00–18:00 (przewidziana przerwa), prosimy o przybycie na godzinę 10:45
  • bilet: 50 zł
  • miejsce: Centrum Wystawowo-Konferencyjne
  • warsztat odbywa się w języku polskim i skierowany jest do osób pełnoletnich
Warsztat poprowadzi Mirt, projektant, kompozytor, zajmuje się również field recordingiem. Od dłuższego czasu nagrywa głównie solo, ale współpracuje też z innymi artystami, między innymi z Ter (Mirt+Ter) i współtworzy Brasil and the Gallowbrothers Band. Poza licznymi albumami, komponował muzykę do filmu i instalacji. Nagrania publikował nakładem licznych wytwórni w Polsce i za granicą,
często jednak decyduje się robić to własnym sumptem w ramach
wydawnictw: nieistniejącego już cat|sun, poświęconego wyłącznie field
recordingom Saamleng  lub Oddieties of Nature. Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi na festiwalach Unsound, OFF, Flussi, Donau, WIF, Sacrum Profanum. Jest współzałożycielem Xaoc Devices, firmy zajmującej się projektowaniem syntezatorów modularnych.
 
Warsztat współorganizowany z krakowską szkołą Granko School