Wykorzystywany zmysł: słuch Jak brzmiały dźwięki królewskiego dworu? Czy muzyka mogła opowiadać historie? Podczas zajęć przeniesiemy się w czasie, by odkryć niezwykły świat dawnych melodii. Uczestnicy poczują wibracje dźwięków, poznają instrumenty używane wieki temu i dowiedzą się, jak muzyka wpływała na nastrój mieszkańców zamku. Zajęcia muzykoterapeutyczne będą okazją do samodzielnego tworzenia dźwięków inspirowanych historią, a także słuchania muzyki renesansu i baroku. Przeżyjemy wspólnie muzyczną przygodę, pełną sensorycznych doznań i niezapomnianych wrażeń.
miejsce zbiórki: wejście na wystawę Zamek I
zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat z niepełnosprawnościami intelektualnymi i w spektrum autyzmu, wraz z ich rodzicami lub opiekunami; każda grupa liczyć może maksymalnie 12 uczestników, co gwarantuje kameralną atmosferę i indywidualne podejście
liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie (24 osoby)
spotkania odbywają się w soboty
godzina rozpoczęcia: 10.00, czas trwania spotkania: 120 minut
cena biletu indywidualnego: 10 zł, sprzedaż online
Magdalena Cupryś – edukatorka muzealna, przewodniczka. Od 20 lat współpracuje z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Od wielu lat wykorzystuje elementy arteterapii w swojej pracy z dziećmi i dorosłymi, w tym z osobami z niepełnosprawnościami. Aktualnie poszerza swoje kwalifikacje w tym zakresie. W ramach swojej wieloletniej pracy na Zamku prowadziła wiele zajęć i warsztatów tematycznych, w tym „Wokół jednego dzieła”, „Lato na Wawelu”, „Mikołajki”. W 2023 r prowadziła grę muzealną Rycerze Mocy w ramach FKBB na Zamku Królewskim na Wawelu. Prywatnie miłośniczka tańca współczesnego, literatury, malarstwa oraz twórczości Stanisława Wyspiańskiego.
Barbara Mateja – artystka, pedagożka, terapeutka zajęciowa, nauczycielka Montessori i edukatorka w Zamku Królewskim na Wawelu. Absolwentka scenografii na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna. Oprócz tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej uprawia szlachetne techniki fotograficzne.