Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Miasteczko wawelskie jako ideał miasta 15-minutowego

Dla młodzieży
infografika
panel
Dawne widoki miast pozwalają spojrzeć wstecz na budowane miasta. Pozwalają nam też wyobrazić sobie, jak mieszkano na ziemiach polskich w złotym wieku. . Czy, planując dzisiaj przestrzenie życiowe, powinniśmy czerpać inspirację z dawnych wieków?
  • udział bezpłatny – należy pobrać wejściówkę 
  • prowadzenie: Natalia Szcześniak
  • wystąpią: Anna Bogacz, dr Michał Wiśniewski
Natalia Szcześniak – architektka i urbanistka, youtuberka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studiowała także scenografię na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współautorka bestsellerowej książki Archistorie. Od 2014 roku współtworzy program GOOD IDEA, w którym popularyzuje wiedzę o architekturze, sztuce i przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni i współautorka platformy e–learningowej i kursów online GOOD IDEA, w tym kursu „Jak wybrać mieszkanie” pomagającego odnaleźć się na trudnym rynku mieszkaniowym. Wydawczyni książki Cztery wymiary architektury. Wszystkie płaszczyzny jej aktywności łączy działanie na rzecz lepiej zaprojektowanego świata – od mądrej lokalizacji wieżowców po równy dostęp do publicznych toalet.
 
Anna Bogacz – Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rzecznik prasowy i kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. Członek zespołu wdrażającego w Pleszewie ideę miasta 15-minutowego. Doświadczony szkoleniowiec z zakresu retoryki, komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Praktyk zawodu, wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny telewizyjnego serwisu informacyjnego w telewizji regionalnej. Specjalista w zakresie publicznych wystąpień. Konferansjer, wykładowca i moderator. Twórca i wydawca telewizyjnego serwisu samorządowego Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. Współpracownik wielu instytucji państwowych i pozarządowych w zakresie promocji i PR-u. 
 
Michał Wiśniewski – historyk architektury, absolwent historii sztuki i architektury. Pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Międzynarodowego Centrum Kultury. Stypendysta Fulbrighta. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych architekturze Krakowa i Polski XIX i XX wieku, między innymi monografii krakowskich architektów Ludwika Wojtyczki, Adolfa Szyszko–Bohusza i Tomasza Mańkowskiego. Członek zarządu Fundacji Instytut Architektury. Współautor wystaw i publikacji tworzonych przez zespół Instytutu Architektury.