Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Pokaz mody projektantów MMC

Spektakl
infografika wydarzenia
specjalna mini kolekcja przygotowana i dedykowana historii Wawelu
Modowy pokaz w połączeniu z nowatorskim tanecznym performancem
Już 27. sierpnia na Wawelu będzie można zobaczyć specjalną mini kolekcję przygotowaną i dedykowaną historii Wawelu. Rafał Michalak i Ilona Majer, czyli projektanci mody tworzący pod marką MMC wzięli na warsztat spuściznę polskiej mody sprzed wieków i ubrali ją w nowoczesne tkaniny i smak mody ulicznej.
Monochromatyczna czerń we wszystkich odsłonach - błysk, mat, bogactwo faktur, a wszystko wykreowane na nowo w utrzymaniu klimatu historycznego ubioru.
Duet MMC specjalnie na tę okazję przygotował linię ubrań wieczorowych nawiązujących do renesansu, ale przetworzonych do warunków współczesnej mody. Kreacje odszyte są z ultranowoczesnych tkanin, co sprawia, że moda jest ponadczasowa i można się nią bawić, niezależnie od epoki.
– Jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że możemy nawiązać do spuścizny naszej historii, która nawet dziś inspiruje nie tylko historyków i artystów, ale i projektantów mody. W naszych projektach, które będą miały swoją premierę na Wawelu, chcieliśmy pokazać wrażliwość mody, która jest sztuką. A XVI-wieczne odrodzenie można zobaczyć w elementach… mody ulicznej XXI wieku – komentuje Rafał Michalak.

Wyjątkowe spotkanie z ruchem
Na gości pokazu MMC będzie czekać prawdziwa gratka. Po raz pierwszy w historii polskiej mody prezentacja kolekcji będzie symultanicznie połączona z tanecznym performancem. Modelki i tancerze stworzą niesamowite show na skalę światową.
Myślą przewodnią interdyscyplinarnego performance’u łączącego sztukę tańca, modę i muzykę, stanowi połączenie nowoczesności z inspiracjami szeroko pojmowaną dworskością, która jest ważnym elementem polskiej historii.
Widzowie będą mieli szansę zobaczyć wyjątkowe wydarzenie z choreografią opracowaną głównie na bazie technik tańca współczesnego, jednak pod silnym wpływem form i kształtów zapożyczonych zarówno z ornamentyki właściwej manierystycznym i barokowym sztukom plastycznym, jak i samej tanecznej tradycji dworskiej.
Materiał ruchowy pozostaje w symbiotycznej relacji z warstwą dźwiękową, w której techno i tech house przeplatają się z historycznymi dźwiękami, słyszanymi niegdyś na wawelskim dworze.

Choreografia/ reżyseria: Ola Komarnicka
Muzyka: Krzysztof Kołodziejczyk – Semprey
Taniec: Julia Buczyńska, Julia Dąbrowska, Marcin Spychalski, Julia Witczak
  • wstęp wolny