Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Sztuka piękna, technika szlachetna – guma chromianowa

Dla młodzieży i dorosłych , Warsztat
trójka mężczyzn w wawelskich komnatach. z prawej napis "Wawel Wyspiańskiego"
Prowadząca: Barbara Mateja
Warsztaty zostaną poświęcone technice gumy chromianowej, pozwalającej na wykonanie kolorowych odbitek z negatywów czarno-białych. Podczas spotkania poznacie szczegóły tego wieloetapowego procesu: od zagadnień teoretycznych, poprzez przygotowanie papieru, przygotowanie odczynnika aż po finalne zdjęcie.
  • warsztaty dla młodzieży (powyżej 16. roku życia) i dorosłych
  • godzina: 10:30
  • opłata: 45 zł; sprzedaż online
  • miejsce zbiórki: wystawa Wawel Wyspiańskiego (budynek kas)
Podczas wybranych spotkań będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo

Barbara Mateja – artystka, pedagożka, nauczycielka Montessori i edukatorka w Zamku Królewskim na Wawelu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie w 2018 roku ukończyła scenografię. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna. Oprócz rzemiosła w rodzaju tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej, uprawia szlachetne techniki fotograficzne.


grafika:
Zofia Stryjeńska, Projekt wnętrza komnaty zamku wawelskiego, 1917 

Na zdjęciach uczestnicy spotkania i ich prace.