Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

Warsztaty dworskie – Paziowie królowej

Cykl: Nasz Wawel Rodzinny

Warsztat
fragment malowidła ściennego, w pastelowych kolorach; grupa postaci ubranych w dawne stroje, przechadza się, wykonując różne gesty
prowadzi: Monika Sojka
  • warsztaty skierowane są do rodziców i dziadków z dziećmi w wieku 6–15 lat
Każde dziecko, które w przyszłości miało służyć królowi albo królowej, czy to jako rycerz, czy też jako dworzanin, musiało odbyć staż pazia.
Czego uczyli się paziowie? Życia dworskiego, dobrych obyczajów oraz…dobrej zabawy!
Na zajęciach nauczymy się tego wszystkiego. W rolę paziów wcielą się nie tylko dzieci, ale i rodzice. Po zajęciach na zamku każdy wykona order pazia, który zostanie wręczony i przypięty do koszuli oficjalnie w sali tronowej.
  • opłata: dziecko – 25 zł, dorosły – 10 zł (na każdą dwójkę dzieci wymagana jest obecność przynajmniej jednego opiekuna)
  • sprzedaż online na dwa tygodnie przed wydarzeniem, a w dniu spotkania również w kasie biletowej (jeśli są wolne miejsca)
  • miejsce zbiórki: wejście do Prywatnych Apartamentów Królewskich
  • warsztaty są prowadzone z wykorzystaniem produktów Faber-Castell
  • podczas wybranych warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo 
Na zdjęciach uczestnicy spotkania.