Informujemy, że w listopadzie nie ma już miejsc na rezerwacje bezpłatnych lekcji oraz na zwiedzanie dla grup. Nadal pozostaje możliwość zwiedzania indywidualnego.

Warsztaty smocze – Jak wytresować wawelskiego smoka

Cykl: Nasz Wawel Rodzinny

Warsztat
widok na ozdobne zakończenie rynny, tak zwany rzygacz, w kształcie smoczej głowy, a tle malowidło na ścianie i fragment dachu pokrytego dachówką
prowadzi: Małgorzata Karkowska
  • warsztaty skierowane są do rodziców i dziadków z dziećmi w wieku 6–15 lat
Olbrzymie cielsko, skrzydła, cztery łapy, ostre jak miecze zęby i ogień ziejący z paszczy. To smok – bestia z naszej wyobraźni, która zwykle wywołuje w nas lęk. Często jednak okazuje się że to, co budzi w nas strach wcale takie złe nie jest, kiedy poznamy to bliżej.W czasie naszych zajęć poznamy wszystkie smoki wawelskie – te kryjące się na arrasach królewskich, te rzeźbione w kamieniu dawnych nadproży oraz w końcu te, które w postaci rynien przysiadły na dachach zamku i katedry.Na podstawie tego co zobaczyliśmy, stworzymy wspólnego, oswojonego i dobrze wytresowanego, rodzinnego smoka.

  • opłata: dziecko – 25 zł, dorosły – 10 zł (na każdą dwójkę dzieci wymagana jest obecność przynajmniej jednego opiekuna)
  • sprzedaż online na dwa tygodnie przed wydarzeniem, a w dniu spotkania również w kasie biletowej (jeśli są wolne miejsca)
  • miejsce zbiórki: wejście na Wawel Zaginiony
  • warsztaty są prowadzone z wykorzystaniem produktów Faber-Castell
  • podczas wybranych warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące wydarzenie, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Zamku oraz w mediach społecznościowych; więcej o przetwarzaniu danych osobowych w naszej instytucji: https://wawel.krakow.pl/rodo 
Na zdjęcich uczestnicy spotkania