Oficjalna strona biletów na Wawel: bilety.wawel.krakow.pl

Wawelskie głowy. Nasze własne odbicia

Wystawa: Zamek II
Dla rodzin z dziećmi , Warsztaty
infografika
dla dzieci w wieku 7–12
Wykorzystywany zmysł: wzrok
Podczas zajęć dzieci odkryją siebie poprzez pracę z lustrem, które stanie się środkiem do poznawania własnego ciała, wyrażania uczuć i budowania poczucia tożsamości. Uczestnicy usłyszą opowieści o niezwykłych zwierciadłach, takich jak tajemnicze lustro Twardowskiego, a także zgłębią historię związaną z głowami wawelskimi.
Wspólnie z rodzicami dzieci stworzą unikatowe figurki inspirowane wawelskimi rzeźbami, które będą odzwierciedlać ich osobowość. Warsztaty będą doskonałą okazją do połączenia historii i kultury z twórczym działaniem, rozwijając wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność wyrażania siebie w niepowtarzalny sposób.
  • miejsce zbiórki: wejście na wystawę Zamek II
  • zajęcia dla dzieci w wieku 7–12 lat z niepełnosprawnościami intelektualnymi i w spektrum autyzmu, wraz z ich rodzicami lub opiekunami; każda grupa liczyć może maksymalnie 12 uczestników, co gwarantuje kameralną atmosferę i indywidualne podejście
  • liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie (24 osoby)
  • spotkania odbywają się w soboty
  • godzina rozpoczęcia: 10.00, czas trwania spotkania: 120 minut
  • cena biletu indywidualnego: 10 zł, sprzedaż online
  • koordynacja: Julia Butryn, kontakt do koordynatorki: jbutryn@wawelzamek.pl
Prowadzące

Magdalena Cupryś – edukatorka muzealna, przewodniczka. Od 20 lat współpracuje z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Od wielu lat wykorzystuje elementy arteterapii w swojej pracy z dziećmi i dorosłymi, w tym z osobami z niepełnosprawnościami. Aktualnie poszerza swoje kwalifikacje w tym zakresie. W ramach swojej wieloletniej pracy na Zamku prowadziła wiele zajęć i warsztatów tematycznych, w tym „Wokół jednego dzieła”, „Lato na Wawelu”, „Mikołajki”. W 2023 r prowadziła grę muzealną Rycerze Mocy w ramach FKBB na Zamku Królewskim na Wawelu. Prywatnie miłośniczka tańca współczesnego, literatury, malarstwa oraz twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Barbara Mateja – artystka, pedagożka, terapeutka zajęciowa, nauczycielka Montessori i edukatorka w Zamku Królewskim na Wawelu. Absolwentka scenografii na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023 w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna. Oprócz tkactwa, plecionkarstwa, ceramiki, dziania czy grafiki warsztatowej uprawia szlachetne techniki fotograficzne.

Powiązane wystawy

Zamek II

Przestronny sala zamku z dużą tkaniną na ścianie i kilkoma rzeźbami, które wzbogacają wystrój i nadają mu elegancji.
Dziś nieczynne