24, 25 XII ZAMEK NIECZYNNY | Oficjalna sprzedaż biletów - bilety.wawel.krakow.pl

Zamek I | 1. piętro Zamku

Zamek I | 1. piętro Zamku

Trasa
Z tym biletem zobaczysz sale pierwszego piętra zamku: apartamenty prywatne, gabinet porcelanowy.
Z tym biletem zwiedzisz także Wawel Odzyskany (wystawa zlokalizowana w budynku nr 7) i wybrane wystawy czasowe, a w sezonie letnim Ogrody Królewskie (24 IV-30 IX)

Więcej o wystawach

Prywatne Apartamenty Królewskie

zabytkowa komnata zamku, ściany pokryte kurdybanem, z tyłu marmurowy kominek, na drewnianym stole mała rzeźba przedstawiająca centaura
Zanim wejdziesz na ekspozycję bagaż zostaw w przechowalni (plecaczki, torby, nosidełka, kijki, wózki dziecięce)
Dziś nieczynne

Gabinet Porcelanowy

postać kobiety w stylowej sukni, lewą ręką podnosi do ust filiżankę, w prawej trzyma spodek; ujęta w owalną rzeźbioną i złoconą ramę
Dziś nieczynne

Wawel Odzyskany

multimedialna sala przedstawiająca stare zdjęcia, szkice i projekty zamkku
Dziś nieczynne

Dostępność

I piętro zamku – dostępne na całej długości trasy, także dla zwiedzających na wózkach elektrycznych; dojazd windą na krużganki, na trasie zwiedzania platformy umożliwiające pokonanie stopni.

Korzystanie z windy przez osoby z niepełnosprawnością możliwe jest wyłącznie w obecności pracownika obsługi. W celu skrócenia czasu oczekiwania na udostępnienie windy prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w Biurze Rezerwacji, Informacji turystycznej bądź w kasie biletowej.

Zwiedzający ze schorzeniami narządu ruchu mają możliwość nieodpłatnego wypożyczenia wózka na czas zwiedzania. Zamek dysponuje trzema wózkami. Polecamy kontakt z Punktem Informacji w celu upewnienia się, że wózek jest w danym momencie dostępny. Odbiór wózka możliwy jest w Punkcie Informacji, na wejściu do Lapidarium lub do Skarbca Koronnego albo, po wcześniejszym ustaleniu, na innej wybranej wystawie.

AUDIO PRZEWODNIK w polskim języku migowym (PJM) jest dostępny, koszt wypożyczenia 14 zł. Czas trwania każdego z nagrań jest średnio o 20 minut dłuższy niż przewidywany czas zwiedzania danej wystawy. Polecany dla osób powyżej 12. roku życia
UWAGA: wypożyczenie audio przewodnika nie jest równoznaczne z możliwością wejścia na wystawy (wstęp na wystawę tylko z ważnym biletem wstępu); przy zakupie biletów wstępu na więcej niż jedną wystawę wystarczy wypożyczyć jeden audio przewodnik; odbiór urządzenia – przy wejściu na wystawę.

CICHE GODZINY
Zaplanowane są na godziny 15:00-17:00, w 2026 r. obowiązują w terminach: 7, 28 I; 4, 25 II; 5, 26 III; 1, 29 IV; 6, 27 V; 3, 24 VI; 2, 30 IX; 7, 28 X; 4, 25 XI; 2, 30 XII.
Miejsce wyciszenia: Gabinet w Wieży Zygmunta.
Zachęcamy również do odwiedzania naszych wystaw w dni o mniejszym natężeniu ruchu. Szczególnie spokojną atmosferę zapewniają godziny 15:00-17:00 w dni powszednie, od wtorku do piątku.

Słuchawki wygłuszające wydawane są na recepcjach tras, odbierane na końcu trasy.